Wspólna wieczerza

14.12.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Jak co roku tuż przed świętami Bożego Narodzenia organizowane są spotkania opłatkowe i wieczerze wigilijne.

Taka właśnie odbyła się w Dąbiu, gdzie w sali MOK przy ulicy Goleniowskiej spotkała się niemal setka ludzi by podzielić się opłatkiem i spożyć wigilijne dania. To szczególny dzień w roku, gdy jak śpiewały Czerwone Gitary, gasną wszelkie spory…

W wieczerzy wzięli udział przedstawiciele rad osiedli Bukowe, Słoneczne, Majowe, Załom, Zdroje i Dąbie, oraz przedstawiciele Spółdzielczych Rad Osiedli ze strony Spółdzielni Mieszkaniowej „Dąb”. To dzięki ich wsparciu można było przygotować dania i zorganizować wieczerzę.

Rozpoczęły ją życzenia od Aliny Kordowskiej przewodniczącej RO Dąbie i Andrzeja Zielaskowskiego przewodniczącego Oddziału Rejonowego Prawobrzeże Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów. Następnie modlitwę odmówił ksiądz kanonik Kazimierz Piasecki, a fragment Ewangelii o narodzeniu Jezusa odczytał ksiądz Marcin Kalata. Po błogosławieństwie, zebrani podzielili się opłatkiem. Można było usłyszeć głównie życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz by w takim samym gronie ludzie mogli się spotkać za rok.

Kolęda „Wśród nocnej ciszy” zaśpiewana przez Koło Misyjne „Mali Franciszkanie” z parafii WNMP w Dąbiu rozpoczęła część mniej oficjalną. Znane i wspólnie śpiewane kolędy umilały czas obecnym. Dzieci przygotowała pani Krystyna Przylepa.

Wieczerza wigilijna w Dąbiu jest wspólnym przedsięwzięciem Rady Osiedla Dąbie i Oddziału Prawobrzeże PZERiI. Po raz pierwszy od wielu lat udało się zorganizować jedną wspólną wigilię dla ludzi praktycznie z tego samego środowiska. Zadowolenia z tego faktu nie kryli uczestnicy jak i księża z miejscowej parafii, którzy od lat namawiali do wspólnego działania.

My ze swej strony dziękujemy za możliwość uczestniczenia w tej pięknej uroczystości i wszystkim składamy życzenia, by nadchodzące święta były wyjątkowe, spokojne, ciepłe i rodzinne.

 

EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.151.124). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.