Wróciły korki, czekamy na tramwaj

16.06.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Dla wielu kierowców jadących z Prawobrzeża do centrum zaskoczeniem były poranne korki.

Nastąpiła zmiana organizacji ruchu na ulicy Gdańskiej, i wszystko wróciło do „normy”. Po zakończeniu finału Baltic Tall Ships Regatta 2015, dziś we wtorek 16 czerwca o godz. 5,00 powróciła stała organizacja ruchu w rejonie Wałów Chrobrego.

Jednocześnie ponownie została wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu na ulicy Gdańskiej, czyli zawężenie jezdni do dwóch pasów w każdym kierunku. To spowodowało poranne duże korki z Prawobrzeża. Zwężenie jest konieczne dla wykonawcy torowisk, których przebudowa dobiega końca. Mimo wcześniejszych zapowiedzi, Energopol nie zgłosił zakończenia prac. Miał na to wyznaczony termin do 15 czerwca. Firma Tramwaje Szczecińskie dokonała wczoraj lustracji budowy i czekamy na określenie kolejnego terminu zgłoszenia robót do odbioru.

Wyznaczono już termin pierwszego przejazdu Szybkiego Tramwaju na Prawobrzeże. Nastąpi to 29 lub 30 sierpnia. Do pętli Turkusowa pojadą dwójka i ósemka, a od przyszłego roku także siódemka. Obecnie trwa ustalanie czy na większości przystanków w ulicy Gdańskiej wprowadzić opcję „na żądanie”. Są takie przystanki, na których poza godzinami szczytu nikt nie wysiada. Nie ma więc konieczności by tramwaj zatrzymywał się bez potrzeby.
 
EL
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.233.242.67). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook