Wróci horror?

07.07.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Od soboty zostanie ponownie wąłczona sygnalizacja na skrzyżowaniu opodal Szpitala Zdroje. Czy dla kierowców oznacza to horror jak przed kilkoma tygodniami?

W najbliższą sobotę ponownie uruchomiona zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Walecznych, Pszennej, Mącznej i Poczdamskej . Szczecin jako pierwsze miasto w Polsce będzie kolejny raz testował mobilną sygnalizację o pełnej akomodacji (dostosowującą się do realnej sytuacji na skrzyżowaniu). 5 nowych programów ma poprawić sytuację i nie powodować korków.

Pierwsze testy sygnalizacji pokazały, że urządzenia działają sprawnie, ale pierwotny program sygnalizacji nie zapewnił wystarczającej przepustowości skrzyżowania w ciągu głównych potoków ruchu, w godzinach szczytu popołudniowego. Teraz sytuacja ma się poprawić dzięki nowym programom, opracowanym na podstawie analizy natężenia ruchu. Dodatkowo, aby uwzględnić ewentualny wpływ zamknięcia Mostu Cłowego na rozkład ruchu w Zdrojach, prowadzony był ciągły pomiar w rejonie ulicy Walecznych. Okazało się, że całkowite zamknięcie obiektu dla ruchu samochodowego nie wpłynęło w sposób znaczący na ilość aut poruszających się na tym skrzyżowaniu.

Sygnalizacja zostanie ponownie uruchomiona w sobotę 9 lipca o godzinie 10:00. Na miejscu przez cały weekend sytuacji będą się wnikliwie przyglądali pracownicy WGKiOŚ i wykonawca. Jeśli testy przebiegną pomyślnie światła włączone będą także w poniedziałek. Wyłączenie nastąpi w przypadku negatywnych skutków.

Pracownicy magistratu liczą na pozytywne zmiany w rejonie skrzyżowania i kontynuowanie testów do końca miesiąca.

Mieszkańcy Zdrojów zgłaszają problemy z wjazdem z ul. Mącznej w ul. Walecznych i ul. Pszenną. Jest to związane z dużym natężeniem ruchu na drodze z pierwszeństwem przejazdu. Do utrudnień najczęściej dochodzi rano. Dodatkowo, szczególnie popołudniu, zdarzają się przypadki, że kierowcy chcąc skręcić w lewo z ul. Pszennej w ul. Mączną tamują ruch. W związku z tym rozpatrywane są dwie możliwości poprawy tej sytuacji: budowa ronda lub sygnalizacji świetlnej.

Testy sygnalizacji mobilnej o pełnej akomodacji są możliwe dzięki współpracy Gminy Miasto Szczecin z firmą Fabema GmbH oraz Biurem Inżynierskim „DAMART” Kraśniański i Wspólnicy Sp. J. Gmina nie poniesie żadnych kosztów związanych z ustawieniem i działaniem urządzenia.

Jeśli teraz z nowym oprogramowaniem sygnalizacja się sprawdzi i nie będą tworzyć się gigantyczne korki, sygnalizacja na tym skrzyżowaniu będzie na stałe.

EL

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.238.116.201). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.