Wracają tramwaje (aktualizacja)

26.01.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

W środę 27 strycznia po ponad trzytygodniowej przerwie tramwaje linii 2, 7 i 8 wracają na stałe trasy.

Wznowienie kursowania tramwajów oznacza zmiany w komunikacji miejskiej pomiędzy centrum a Prawobrzeżem. Zlikwidowane zostają linie zastępcze 807, a wzniowne kursowanie linii 2 od Dworca Niebuszewo do pętli Turkusowa. Do tej samej pętli pojedzie też tramwaj nr 8. Siódemka nadal będzie kursować tylko do Basenu Górniczego. Linie pośpiesznie A, B, C, D ,E, G nie będą zatrzymywać się na przystankach w ulicy Gdańskiej i ulicy Energetyków oraz dodatkowo linie B, D, G nie zatrzymają się na przystanku Jaśminowa ZUS.
\
Wzmocnienie kursowania pojazdów szynowych po torowisku w ulicy Energetyków, Gdańska i dalej do pętli Turkusowa, jest możliwe po zakończeniu remontu ponad stu spawów, które popękały zaledwie w cztery miesiące od oddania nowego torowiska do eksploatacji. Ekipy Strabagu i Energopolu – głównych wykonawców modernizacji i budowy torowiska, wróciły na plac budowy i po zakwestionowaniu 108 spośród 800 wykonanych spawów, wykonały naprawy w ramach gwarancji. Kontrole spawów oraz przejazdy techniczne tramwajem wykazały, że na tę chwilę wszystko jest w normie, choć ewentualne usterki mogą wyjść dopiero podczas codziennej eksploatacji.
 
Dodajmy, że oprócz sprawdzenia jakości wykonanych napraw, firmy złożyły pisemne oświadczenia o bezpieczeństwie użytkowania torowisk.
 
EL
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.151.124). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.