Wraca temat parkingu

02.05.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Zanim dojdzie do realizacji zapowiedzianego parkingu po drugiej stronie dworca PKP w Dąbiu i połączeniu go tunelem z holem kasowym, minie jeszcze sporo czasu.

Tymczasem trzeba szukać rozwiązania problemu parkowania przy dworcu bo jest coraz gorzej. Miasto zapowiada zmianę organizacji ruchu przy dworcu, co ma dać… dwa (!) dodatkowe miejsca do parkowania, i to najwyżej na 15 minut!
 
Sprawę już raz opisaliśmy na portalu i zainteresowała się nią TVP 3. Ekipę realizującą nagranie spotkaliśmy przy dworcu. Jest nowy pomysł na organizację parkingu. – Przy skrzyżowaniu ulic Racławickiej i Stacyjnej jest dość spory, zupełnie niezagospodarowany teren, na którym śmiało można zbudować parking, i to zupełnie niewielkim kosztem – mówi Waldemar Kapella z Rady Osiedla Dąbie. Można by się też zastanowić – mówi dalej pan Kapella – nad dalszym istnieniem schornu z II wojny, który zajmuje teren opodal i dziś nie tytlko, że nie jest do niczego potrzebny, ale nawet nikt nie dba o niego i nie konserwuje.
 
Brak parkingu przy dworcu jest problem w każdej porze roku, ale w okresie letnich wyjazdów szczególnie. Przed nami wyjazdy dzieci i młodzieży, wyjazdy urlopowe rodzin, a przy dworcu nie ma gdzie zaparkować ani pozostawić auta na kilka godzin. Plac postojowy na pograniczu z postojem taxi, jest jedynie namiastką jakże potrzebnego tu parkingu.
 
EL
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.235.20.185). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook