Wraca Wiosenna

16.11.2017, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Po raz kolejny ZDiTM rozesłał mediom komunikat o mającym się wkrótce rozpocząć II etapie modernizacji ulicy Wiosennej.

Chodzi o odcinek ul. Wiosennej od przejazdu kolejowego (z wyłączaniem robót na przejeździe) do skrzyżowania z ul. Gryfińską. Zakres dalszych robót obejmie także przebudowę uzbrojenia, chodników, kolidującego uzbrojenia, budowę zjazdów indywidualnych i publicznych, wprowadzenie stałej organizacji ruchu. W wyniku realizacji zadania poprawione zostanie połączenie na odcinku północ-południe pomiędzy osiedlami: Dąbie, Słoneczne, Majowe i Bukowe oraz ułatwiony dojazd do wyremontowanej kilka lat temu ulicy Struga. Zaś osobom mieszkającym na pobliskich osiedlach zmodernizowana jezdnia usprawni dostęp do stacji PKP Dąbie, terenów rekreacyjno-sportowych (lotnisko sportowe, jezioro Dąbie).

Inwestycja zostanie poprowadzona w trybie „zaprojektuj, zbuduj”. Wykonawca będzie miał na wykonanie zadania 13 miesięcy od dnia zawarcia umowy, z czego nie dłużej niż osiem miesięcy na przekazanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na prowadzenie prac budowlanych. Realizacja zadania kosztować będzie 2 339 460 zł brutto.

   We wstępie do komunikatu czytamy, że remont „ruszy wkrótce”. To może znaczyć, że na przykład w przyszłym roku, bo nie ma żadnych dat ani terminów. Tymczasem radni nie zajęli się nawet wprowadzeniem korekt w budżecie bo wykonawca zaplanował koszt o 300tys. zł wyższy od założeń i wyliczeń magistratu.

EL

 

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.215.16.238). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook