Wraca G, B krócej, zawieszone F

28.06.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Informujemy o kolejnych zmianach w komunikacji miejskiej.

Na prośbę pasażerów przywrócona została linia G. Dzięki dodatkowym środkom uzyskanym z Urzędu Miasta, mieszkańcy Wielgowa i pacjenci szpitala w Zdunowie będą mieli łatwiejszy dojazd także w okresie wakacji. Na początku lipca zmiany pojawią się na liniach autobusowych 87, 62, 61, 53, 535, 528, 536, B, 107.

Linia 61 (do 30.06 na starej trasie do Dworca Głównego) od 01.07 nastąpi zmiana trasy linii i rozkład jazdy. Kursować będzie z Podjuch do przystanku Owocowa Dworzec. Od przystanku Plac Zwycięstwa linia pojedzie przez Bramę Portową, aleję 3 Maja do ulicy Owocowej – nowy przystanek „Owocowa Dworzec” przed nową kładką łączącą Dworzec Główny z ulicą Owocową. Na nowym odcinku obowiązują przystanki: „Brama Portowa” (przy dawnej Galerii Centrum), „Plac Zawiszy” i końcowy „Owocowa Dworzec”. W kierunku Podjuch linia pojedzie ulicami: Owocową, Nową, Dworcową do Bramy Portowej i dalej od przystanku Placu Zwycięstwa do Podjuch dotychczasową trasą. Obowiązują przystanki „Owocowa Dworzec”, „Plac Tobrucki” (wspólny z linią 3), „Brama Portowa” (wspólny z linią 9). Częstotliwość kursowania linii oraz okresy obowiązywania organizacji przejazdów pozostają bez zmian. Likwidacji ulegają przystanki dla linii 61 „Wyszyńskiego” (w obu kierunkach), „Dworcowa” (oba kierunki) i „Dworzec Główny” przy starej kładce.

Linia B od 1 lipca poza godzinami szczytu oraz w soboty i dni świąteczne będzie kursować na skróconej trasie Osiedle Słoneczne – Dworzec Niebuszewo z dotychczasową częstotliwością. Na skróconej trasie w kierunku Osiedla Słonecznego obowiązywać będzie dodatkowo przystanek „Niemcewicza”. W godzinach szczytu dnia powszedniego linia kursować będzie na stałej trasie, tj. Osiedle Słoneczne – Osiedle Arkońskie.

Linia F zostaje zawieszona.


Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.235.182.206). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.