Wolny dostęp do półek

30.11.2020, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Od dziś otwierają się dla czytelników biblioteki, które wprawdzie w reżimie sanitarnym, ale w pełni udostępniają księgozbiór.

Miejska Biblioteka Publiczna przesłała komunikat o zmianach w funkcjonowaniu Filii MBP. Od 1 grudnia ponownie zostaną otwarte filie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie.
Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, przy zachowaniu niezbędnych środków ostrożności, wprowadzone będą limity osób przebywających jednocześnie na terenie biblioteki.
Nadal obowiązujące zasady bezpieczeństwa na terenie filii bibliotecznych to także konieczność zasłaniania nosa i ust, zachowanie bezpiecznego dystansu pomiędzy osobami oraz obowiązek dezynfekowania rąk lub noszenia rękawiczek ochronnych.
Oddawane zbiory będą poddawane 3-dniowej kwarantannie przed ponownym udostępnieniem ich Czytelnikom.
 
Dla wszystkich odwiedzających filie biblioteczne utrzymany pozostaje wolny dostęp do półek. Czytelnie oraz pracownie komputerowe nadal pozostają zamknięte, a zaplanowane wydarzenia kulturalne będą się odbywały wyłącznie w trybie online.
 
Aby Czytelnicy mogli spokojnie zaplanować swoje wizyty w bibliotece, termin zwrotu wszystkich dotychczas wypożyczonych zbiorów zostaje automatycznie przedłużony do dnia 3 stycznia 2021 r.
MBP uprzejmie przypomina, że książki można zamówić za pośrednictwem katalogu elektronicznego i odebrać w filiach, a kody dostępu do zbiorów elektronicznych (Legimi, IBUK) uzyskać drogą mailową. Aktualne godziny pracy filii bibliotecznych oraz limity osób mogących jednocześnie w nich przebywać dostępne są na stronie internetowej: www.mbp.szczecin.pl.
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.210.99.209). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook