Wołanie o sprzątanie

26.01.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Dopóki śnieg okrywał ziemię, nie było widać wszechobecnego bałaganu.

Wystarczyło by śnieg popłynął i śmieci objawiły się w całej krasie. Oto jak wyglądają okolice przystanków autobusowych wzdłuż ulicy Goleniowskiej. Odpady i śmieci wszelkiego typu przez nikogo nie niepokojone zalegają w najlepsze. Czytelnicy sygnalizują też inne rejony Prawobrzeża, gdzie panuje podobny „porządek”.
 
Tuż przed świętami wszystkie kosze na śmieci na przystankach autobusowych w Dąbiu, Zdrojach i na Słonecznym, wręcz wysypywały się na zewnątrz. Śmieci było tak wiele, że sterta z czubem osypywała się na ulicę. Wokół leżało ich tyle, że wiatr rozwiewał je po okolicy. Tuż przed świętami firma odpowiedzialna za porządek uprzątnęła odpady i przynajmniej przez święta było czysto.
 
Niestey, nasze zdjęcia pokazują, że sytuacja ponownie „wróciła” do normy czyli znowu wokół śmietników jest bałagan. Odpady (głównie papiery i opakowania) wysypują się na ulice. Mamy wrażenie, że firma opróżniająca śmietniki zbyt rzadko to czyni, co w okresie jednak mniejszej ilości śmieci – zimą raczej miej jemy lodów na świeżym powietrzu, tych odpadów poza śmietnikiem jest naprawdę dużo.©
 
EL
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.222.189.51). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook