Wnioski na mieszkania socjalne

20.04.2021, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

W maju odbędzie się nabór wniosków na mieszkania socjalne. Są to lokale przeznaczone są dla osób najbardziej potrzebujących. Nabór organizuje Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych.

Nabór ruszy w poniedziałek 10 maja br. i potrwa do piątku 21 maja br. Juz teraz można zacząć kompletować konieczne do złożenia wniosku dokumenty. Będzie można je złożyć osobiście lub wysłać pocztą. O wynajęcie mieszkania socjalnego  może ubiegać się każdy pełnoletni mieszkaniec Szczecina, który boryka się z brakiem lokalu i osiąga odpowiednio niski dochód. Przykładowo, gospodarstwo domowe, w którym znajdują się trzy osoby może mieć maksymalny dochód na poziomie 3002, 1 zł.  Pozostałe progi dochodowe znajdują się tutaj W szczególnie uzasadnionych przypadkach, miasto  może zawrzeć umowę najmu, gdy przekroczenie kryterium dochodowego wynosi nie więcej niż 10%.

Zgodnie z ustawą o ochronie praw lokatorów mieszkania socjalne są wyremontowane, jednak mogą być o obniżonym standardzie (toaleta na półpiętrze, ogrzewanie piecowe). Z kolei czynsz w takim mieszkaniu wynosi tylko ok 1,4 zł za m2 czyli np  w lokalu o pow. 40 m2 wyniesie on niecałe 56 zł miesięcznie plus media (prąd, gaz itp). Wnioski złożone przez mieszkańców zostaną poddane ocenie punktowej. Liczba punktów zależeć będzie między innymi: od okresu zamieszkiwania w Szczecinie, liczby dzieci, stanu zdrowia, warunków w jakich się obecnie mieszka czy korzysta się z programów realizowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Na podstawie punktacji  ogłoszone zostaną wstępne wykazy złożonych wniosków. Osoby, które nie będą zgadzać się z naliczoną punktacją będą miały możliwość złożenia odwołania w ciągu 7 dni. Odwołania, uwagi oraz zażalenia rozpatrywane będą przez Społeczną Komisję Mieszkaniową. 

Wnioski oraz szczegółowe informacje dotyczące naboru wniosków na mieszkania socjalne są dostępne na stronie internetowej ZBiLK, w zakładce Wynajmij Mieszkanie, link do strony tutaj

Aby uzyskać informację w sprawie, można także dzwonić pod nr telefonów, w dni robocze w godz. 7.30 - 15.30:

Tel. 91 48 86 301 

Tel. 91 48 86 333 

Więcej na stronie www.zbilk.szczecin.pl

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.236.143.154). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.