Wkrótce na trasach

09.02.2017, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Jeszcze w tym miesiącu na trasy obsługiwane przez Szczecińskie Przedsiębiorstwo Autobusowe Dąbie, wyjadą cztery nowe autobusy.

Są to najnowocześniejsze pojazdy, które nie uruchomią się dopóki kierowca nie dmuchnie w alkomat, i nie wykaże swojej trzeźwości. Autobus nie ruszy z przystanku bez włączenia lewego kierunkowskazu. Jednocześnie pojazd wyposażony jest w dodatkowe, zewnętrzne oświetlenie drzwi, oznakowanie wewnątrz i ułatwienia dla pasażerów oraz kierowców.

Oto dane dla uutobusu 12 m: całkowita liczba miejsc: min.85 osób, w tym siedzących: 30 miejsc pasażerskich + 1 miejsce (kierowca), w tym minimum 10 miejsc pasażerskich dostępnych bezpośrednio z poziomu podłogi. Autobusy 18 m: całkowita pojemność min. 140 osób, w tym siedzących: 40 miejsc pasażerskich, w tym minimum 14 miejsc pasażerskich dostępnych bezpośrednio z poziomu podłogi.


Zakup sfinansowany jest z posiadanych i bieżących środków własnych spółki. SPAD informuje, że obok już standardowo stosowanych urządzeń wyposażenia przez Spółkę, jak np. alkomat, system automatycznego wykrywania i gaszenia pożaru w komorze silnika (system detekcji i gaszenia pożaru), wprowadzone zostały nowe elementy. Pierwszym jest urządzenie działające na zasadzie obserwacji autobusu w zakresie 360° w tzw. „Systemie 360° VIU”. Dodatkowo w pojazdach znalazły się porty USB zamontowane w poręczy autobusu, umożliwiające podróżnym doładowanie baterii telefonów, tabletów i innych urządzeń mobilnych. Jest też wyodrębniona na podłodze przestrzeń przystosowana do przewozu wózka inwalidzkiego i wózka dziecięcego.

- Chodzi nam o to, żeby poprawiać komfort podróżujących, ale także kierowców. Pojazdy wyposażone są najnowocześniejsze systemy zapewniające bezpieczną i wygodną jazdę. Jesteśmy przekonani, że z nowości zadowoleni będą wszyscy korzystający z naszych usług - tłumaczy prezes SPAD Włodzimierz Sołtysiak.

Spółka autobusowa z Dąbia skorzystała z prawa opcji, czyli możliwości zakupu kolejnych autobusów w tej samej cenie. 3 następne będą dostarczone do Szczecina w marcu. Łączna cena wariantu rozszerzonego- 7 szt. pojazdów z 7-letnią gwarancją to 9.274.000 zł netto. Umowa podpisana została z firmą Solaris Bus & Coach SA.

Bel

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.158.223). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook