Wiosenna zamknięta

02.07.2018, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Zgodnie z zapowiedzią, dziś inwestor przekazał wykonacy docinek ulicy Wiosennej do gruntownego remontu.

Tym samym ulica Wiosenna stała się nieprzejezdna na odcinku od Gryfińskiej do przejazdu kolejowego. Mamy też złą wiadomość dla pieszych; NIE MA przejścia przez przejazd kolejowy, który także jest już remontowany. Trzeba wracać autobusem lub po dojściu bocznicą kolejową do trzeciego peronu dworca PKP, kładką można przejść na dugą stronę. Mamy też dobre wiadomości. Pierwsza to ta, że w końcu zniknie koszmarny bruk na ważnej ulicy łączącej osiedla Prawobrzeża. Druga to ta, że pozostaną  rosnące tu lipy! Nie będzie ich wycinki, choć stanie się to kosztem ścieżki rowerowej, na którą po prostu nie ma miejsca. Ale po obu stronach nowej jezdni powstaną chodniki, a że są średnio obciążone ruchem, bez problemów będzie można pokonać je też rowerem.
 
Na przekazaniu placu budowy obecni byli przedstawiciele ZDiTM, firmy Elbud (wykonawca), oraz wszystkich służb, które mają tu – głównie pod ziemią, swoje instalacje czyli woda, kanalizacja, gaz, prąd, teletechnika. Byli też przedstawiciele miejscowej Rady Osiedla Dąbie, która od wielu lat starała się o remont Wiosennej. Potrwa on do 30 listopada tego roku. Roboty wyceniono na nieco mniej niż 2,4mln złotych.
 
   Niewątpliwe zasługi w doprowadzeniu do finału remontu ulicy Wiosennej ma pani radna Stefania Biernat, która wręcz „suszyła” głowy decydentom by sfinalizować potrzebne roboty. Jakoś w tym kontekście bardzo fałszywie brzmią dwa wpisy panów Wojciecha D., i Macina B., którzy sobie przypisują zasługi w tej sprawie. My wiemy, że śmieciowisko typu Fb przyjmuje dosłownie wszystko, ale zwykła ludzka uczciwość bycia w prawdzie wymaga, by nie zamieszczać kłamliwych wpisów. Nie ma jeszcze oficjalnej kampanii wyborczej, ale niektórych parcie na szkło tak ciśnie, że nie cofają się przed niczym.
 
Bel

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.158.223). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook