Willa wygrywa z tramwajem?

01.08.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Mamy kolejną odsłonę w serialu walki o willę Grunebrga.

Stowarzyszenie „Ocalmy zabytek” informuje, że Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie rozpoznał skargę kasacyjną od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie z 27 listopada 2013 r.  w sprawie skargi na decyzję Wojewody Zachodniopomorskiego z 4 kwietnia 2012 r. i decyzję Prezydenta Miasta Szczecin z 29 grudnia 2011 r.

Obaj urzędnicy (mimo sprzeciwu zainteresowanych),  zezwolili na budowę Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju. Jego tory będą przebiegać przez teren, gdzie stoi  willa Grüneberga, która w ramach inwestycji miała być  przemieszczona w inne miejsce.

Skarga kasacyjna została złożona przez Stowarzyszenie „Ocalmy Zabytek” i byłych właścicieli (mieszkańców) willi Grüneberga. Sąd przyznał rację wnioskodawcom i stwierdził naruszenie prawa przez decyzje prezydenta i wojewody  w kwestii wywłaszczenia i zatwierdzenia projektu na przesunięcie zabytku.
 
Biuro Prasowe magistratu nie komentuje wyroku, gdyż najpierw miasto chce się zapoznać z uzasadnieniem i samą treścią orzeczenia. Czy decyzja kasacyjna wpłynie na terminy prac przy SST, tego dziś nikt nie wie. Wiadomo jedynie, że prace budowlane przebiegają zgodnie z założeniami i nie ma odchyleń do terminów.  

EL
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.158.223). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook