Wigilijna świeca dla dzieci

07.12.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Po raz 21. prowadzona jest ogólnopolska akcja sprzedaży świec wigilijnych.

Znana jest jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W ciagu tych dwudziestu tal sprzedano ponad 2mln świec, a dochód Caritas przeznacza na konkretne cele. – W tym roku część funduszy zostanie przeznaczonych na siedem tysięcy paczek świątecznych dla najbiedniejszych dzieci – mówi ks. Maciej Szmuc dyrektor Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.
 
Świece są sprzedawane w każdej parafii, a jak informuje ksiądz Szmuc, rocznie dla dzieci udaje się zebrać w ten sposób kilkaset tysięcy złotych. Ta świąteczna akcja pozwala też zgromadzić fundusze na pomoc dla najbiedniejszych dzieci z naszego regionu na cały rok. – Z tego finansujemy prowadzenie świetlic, dożywianie w świetlicach, stypendia dla dzieci, oraz na prowadzenie akcji wakacyjnego wypoczynku – dodaje dyrektor szczecińskiej Caritas.  

Podobnie jak rok temu, także w tym roku Caritas zorganizuje 19 grudnia wigilię dla najuboższych. Odbędzie się ona w Słowianinie, a będzie tam około 400 osób. W drugi dzień świąt zapraszamy na obiad dla bezdomnych w seminarium duchownym, Tu spodziewanych jest około 250 osób. Warto wydać kilka złotych na święcę z sercem Caritas, wiedząc, że pomożemy najbardziej potrzebującym.
 
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.233.232.160). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.