Wigilia u seniorów

20.12.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Sala wypełniona do ostatniego miejsca, odświętnie nakryte stoły i podniosła atmosfera.

Tak rozpoczęło się spotkanie opłatkowe w Klubie Dąb na osiedlu Słonecznym. Działający przy Fundacji Prawobrzeże Klub Seniora świętował spotkanie opłatkowe. Przybyli na nie władze SM „Dąb”, kierownicy osiedli Słoneczne, Majowe, Bukowe, przedstawiceil PZERiI oraz przewodniczący Spółdzielczych Rad Osiedli z tych osiedli.
 
Po powitaniu gości przez przedstawicielkę Fundacji Prawobrzeże, oraz po emocjonalnych słowach Józefy Skrzypek kierującej Klubem Seniora i dobrym „duszkiem” organizatorem, głos zabrał ksiądz prałat Henryk Silko proboszcz parafii na osiedlu Słonecznym. – Bóg dał człowiekowi czas by przed świętami wyciszył się, zastanowił i wrócił na dobrą drogę. Zachęcam was byście przed świętami taki wewnętrzny rachunek uczynili by Boże Narodzenie stało się świętem spokoju i radości – mówił ksiądz Henryk Silko. Po odczytaniu fragmentu Ewangelii, popłynęła kolęda „Wśród nocnej ciszy”.
 
Następnie wszyscy przełamali się opłatkiem i złożyli sobie świąteczne życzenia. Spotkanie umial zespół Fair Play, który śpiewał kolędy. Świąteczna atmosfera udzieliła się wszystkim zebranym, którzy przyłączyli się do śpiewu i razem wykonywali kolędy.
 
Przy okazji pragniemy podziękować tym, którzy przysłałi nam zaproszenia na podobne spotkania opłatkowe. Między innymi ZS nr 7, Klub Seniora z Klubu Delta, kilku szkołom i instytucjom. Niektóre ze spotkań odbywały się w tym samym dniu i o tej samej porze. Siłą rzeczy nie mogliśmy być wszędzie. Za pamięć o nas i życzliwe słowa, dziękujemy i rewanżujemy się serdecznymi życzenia świąteczno – noworocznymi!   
 
 EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.234.244.181). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook