Wieża zamiast platformy

08.05.2017, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Nie tak dawno pisaliśmy o pomyśle jednego z radnych RM, który w ramach uatrakcyjnienia okolic Jeziora Szmaragdowego zaproponował budowę platformy widokowej.

Miałaby ona przyciągać turystów chętnych do oglądania pięknej panoramy Szczecina i Doliny Odry. Zauważyliśmy wtedy, że równie piękny widok na Odrę i Szczecin roztacza się ze wzgórz w Podjuchach i Kluczu. Wystarczy tylko przyciąć rozrośnięte krzewy i drzewa by odsłonić widok na panoramę miasta. Tymczasem już wiadomo, że zamiast platformy obserwacyjnej, w okolicach Szmaragdowego powstanie wieża widokowa. Z historycznej perspektywy patrząc wiadomo, że przed II wojną Niemcy mieli tu platformę widokową, z której podziwiali Szczecin, i cieszyła się ona dużym powodzeniem. Niestety, wojenna zawierucha zmiotła nie tylko takie obiekty…
 
Tymczasem magistrat poinformował, że pomysł radnego koreluje z planami miasta. Już w ubiegłym roku została podpisana umowa pomiędzy gminami, nadleśnictwami, a województwem zachodniopomorskim w sprawie budowy infrastruktury turystycznej w parkach krajobrazowych naszego regionu. To w ramach tego projeku na Polanie Widok przyległej do Jeziora Szmaragdowego ma powstać wieża widokowa. Z niej turyści mają podziwiać widok na sam akwen, Puszczę Bukową i na Dolinę Odry z panoramą miasta. Wieża ma mieć minimum 25 metrów wysokości. Dodatkowo na Jeziorze Szmaragdowym ma powstać pomost. Plany zakładają zakończenie inwestycji w czwartym kwartale przyszłego roku. Nowa atrakcja z pewnością stanie się żelaznym puntem wypraw w tę okolicę. 
 
EL

Foto net

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.236.143.154). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.