Wielkanocne spotkanie

24.04.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Tradycyjnie w okresie świątecznym członkowie Klubu Seniora działającego przy Klubie Delta w Dąbiu spotkali się na wspólnym posiłku.

Uczestnicy spotkania złożyli sobie świąteczne życzenia i podzieli się święconym jajkiem. – To już tradycja, że przed Bożym Narodzeniem i po Wielkiej Nocy spotykamy się by wspólnie świętować – mówi Zofia Talma pełniąca rolę szefowej Klubu Seniora. Na stołach znalazły się tradycyjne wielkanocne potrawy ze smacznym żurkiem, jajkami, białą kiełbasą i ciastem. – Wszystkie te potrawy przygotowaliśmy we własnym zakresie i było nam miło, że wspólnie z nami smakował je Andrzej Oryl dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Dąbiu, który przygarnął nas pod swe opiekuńcze skrzydła – dodaje Zofia Talma.

Klub Seniora to inicjatywa oddolna, mająca za sobą niemal 19 lat działalności. Członkowie spotykają się dwa razy w miesiącu – zawsze w czwartki, i cieszą się swoją obecnością, rozmową, wspólnymi posiłkami,  a także uczestnicząc w różnych wykładach i dyskusjach. – Większość członków to panie, ale jest też miejsce dla panów, których serdecznie zapraszamy na spotkania –  mówi pani prezes KS. Pomysł jest taki, że gdy kilku panów zechciałoby się pojawić na spotkaniach Klubu to jest możliwość zorganizowania wieczorku tanecznego. Zamiast siedzieć w czterech ścianach i w kółko oglądać TV, zawsze można wyjść do ludzi, porozmawiać, wypić dobrą kawę czy nawet wsólnie się zabawić.

Najbliższe plany Klubu Seniora to kilka wspólnych wyjazdów w różne miejsca regionu i kraju. Nam pozostaje tylko gratulować wytrwałości w organizacji spotkań i przyłączyć się do najlepszych życzeń świątecznych! Dużo zdrowia.

EL

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.230.143.213). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook