Więcej stojaków na rowery

08.03.2017, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Ponad pół tysiąca stojaków rowerowych zamontuje w tym roku miasto. Znajdą się one przede wszystkim w pobliżu szkół, placówek medycznych, pętli komunikacji miejskiej i placów zabaw.

Stojaki będą zgodne z zapisami Standardów projektowych i wykonawczych systemu rowerowego w Szczecinie, a ściślej ujmując w kształcie odwróconej litery U.  Pierwsze powinny być montowane na przełomie maja i kwietnia W sumie do końca roku będzie zamontowanych 520 stojaków rowerowych, w ok. 100 lokalizacjach.  Przy założeniu że przy jednym będzie można oprzeć i zabezpieczyć dwa rowery, miłośnicy bicyklów zyskają ponad 1000 nowych miejsc postojowych dla swoich dwóch kółek.

Zadanie realizuje firma VENAG Mirosław Gomolewski z Rybnika, która zgodnie z umową ma 210 dni na dostawę i montaż stojaków. Koszt realizacji zamówienia to ok. 115 tys. zł. W sumie w ostatnich latach miasto zamontowało już ponad  1000 stojaków rowerowych, większość typu „U”, i typu „Żagielek. Do tego należy doliczyć stojaki montowane przez podmioty prywatne (sklepy, centra handlowe, biurowce) oraz inne instytucje i stowarzyszenia.

Mieszkańcy cały czas mogą proponować nowe lokalizacje dla  stojaków. Swoje propozycje można zgłaszać przez stronę urzędu miasta. Bezpośredni link do formularza: http://bip.um.szczecin.pl/UMSzczecinBIP/chapter_50811.asp

W przypadku, gdy pojawią się kolejne środki, stojaki rowerowe będą stawiane we wskazanych miejscach.

 

Foto um.szczecin. net 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.170.244). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.