Węzeł dla Aleksandra

20.01.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Szykuje się przebudowa węzła komunikacyjnego w Podjuchach.

Z planów wynika, że jest to bardzo skomplikowany układ, niemal jak przysłowiowy Węzeł Gordyjski. Z nim tylko Aleksander Macedoński sobie poradził, tnąc go jednym ciosem miecza. Magistrat ogłosił przetarg na aktualizację dokumentacji pozwalającej wybudować nowy zjazd z Autostrady Poznańskiej w Podjuchach.
 
 Przetarg na "Wykonanie aktualizacji dokumentacji projektowej dla zadania "Przebudowa ul. Autostrada Poznańska Etap V Węzeł Batalionów Chłopskich" wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego" został opublikowany w Biuletynie Informacji Publicznej szczecińskiego magistratu.
 
Na wykonanie zamówienia przyszły wykonawca będzie miał siedem miesięcy - Realizację robót budowlanych zaplanowano na lata 2018-2020. Będą one polegać na stworzeniu nowego układu drogowego w rejonie skrzyżowania ul. Granitowej z ul. Autostrada Poznańska z włączeniem w istniejący most na rzeką Regalicą – wyjaśnia Lukasz Kolasa z biura prasowego magistratu.  
 
Będzie to część projektu, który zakłada, że Autostrada Poznańska zostanie połączona z autostradą A6 poprzez wiadukt nad Podjuchami. Magistrat planuje w latach 2018-2020 zbudowanie nowego skrzyżowania w Podjuchach. Będzie to rondo z rozbudowanym układem dróg. Wspomniany wiadukt nad Podjuchami będzie realizowany później.
 
EL
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.170.244). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.