Węzeł bliżej finiszu

18.02.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Mocno zawansowane są prace przy budowie węzła Tczewska na autostradzie.

To węzeł, który umożliwi skomunikowanie terenów inwestycyjnych Dunikowa i Trzebusza z autostradą A6. Od strony ulicy Kniewskiej i Goleniowskiej, skomunikowanie nastapi poprzez odcinek ulicy Nowoprzestrzennej, która jest już prawie w całości gotowa. Obecnie trwa budowa najazdów (tzw. ślimaków) na wiadukty węzła od strony Wielgowa. Najazd od strony Dąbia jest już wykonany.

Z informacji uzyskanych w GDDKiA Odzział w Szczecinie wynika, że jeszcze w tym tygodnia będą montowane belki nośne na południowym wiadukcie węzła. W związku z tym będą wprowadzone zmiany w organizacji ruchu. Płyta północnego wiaduktu jest już zabetonowana i trwają tu  dalsze prace. Łącznice węzła są także już wykonane. Inwestycja realizowana jest zgodnie z harmonogramem, a jej zakończenie powinno nastąpić w czerwcu tego roku.

Po oddaniu węzła do użytku mieszkańcy Dąbia i Wielgowa liczą na znaczne ograniczenie ruchu kołowego na osiedlach. Duże ciężarówki powinny mieć wtedy zakaz wjazdu do Wielgowa i Dąbia, w którym w ścisłym poza sklepami Biedronki i Netto, nie ma żadnej firmy, do której musiałyby dojeżdżać duże ciężarówki. Dziś kierowcy uciekają przez Dąbie przed Inspekcją Transportu Samochodowego, która kontroluje wagę pojazdów. Nie jest tajemnicą, że większość jest przeładowana.   

Autostrada A6 łączy sieć drogową północno – zachodniej Polski z Niemcami. Trasa stanowi południową obwodnicę Szczecina, jest przedłużeniem niemieckiej autostrady A11. Droga została wybudowana w latach 30. XX wieku. Od lat 90. XX wieku realizowano jej  przebudowę. Do przebudowy pozostał jeszcze ostatni odcinek autostrady A6 od węzła Kijewo do węzła Rzęśnica. Dla zainteresowanych przytaczamy kilka danych technicznych.

Podstawowe parametry techniczne

 - klasa techniczna "A" – autostrada,

 - prędkość projektowa Vp -100 km/h,

 - szerokości jezdni 2 x 7,00 m (po dwa pasy ruchu),

 - szerokość pasa awaryjnego postoju 2 x 2,50 m,

 - szerokość poboczy ziemnych 2 x 1,25 m,

 - szerokość pasa dzielącego 5,00 m (łącznie z opaskami wewnętrznymi),

 - szerokość korony 26,50 m.

EL

Serwis foto GDDKiA

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.239.11.178). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook