Wandale niszczą co wpadnie im w łapy

19.06.2020, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Potłuczone tablice wyświetlające czasy do odjazdu, wybebeszone biletomaty, urwane tabliczki z rozkładami jazdy czy wybiste szyby we wiatach przystankowych.

W Szczecinie każdego dnia dochodzi do aktów wandalizmu na infrastrukturze, o którą dba Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego. Kilka dni temu zniszczona została tablica informacji pasażerskiej na ulicy Zawadzkiego. Wykrycie sprawców takich czynów jest niestety niezwykle trudne. Na terenie Szczecina jest 1070 przystanków, na których ustawionych jest łącznie ponad 500 wiat. 330 z nich należy do Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. Na przystankach ustawione są również biletomaty i Tablice dynamicznej informacji pasażerskiej. Prawie każdego dnia służby podejmują interwencje związane z dewastacją tych elementów. Ostatnią odnotowaną sytuacją jest zniszczenie tablicy na ulicy Zawadzkiego. Koszt jej naprawy to ponad 2500zł.

W ciągu minionych tygodni zniszczony został także biletomat i kasownik w autobusach – ich naprawa to także kilka tysięcy złotych. Rocznie wydajemy średnio 140 tysięcy złotych na wymianę szyb wybitych we wiatach przystankowych. Za tę kwotę można kupić ponad 30 nowych wiat. Tylko do końca maja było to 107 aktów wandalizmu za łączną kwotę ponad 70 tysięcy złotych. Jeśli widząc takie działania ze strony wandali, którym raczej brakuje jakiejś klepki w głowie, przymkniemy oko będą się czuć bezkarni. Dlatego wzywajmy policję lub straż miejską. Za naprawy szkód poczynionych przez wandali płacimy wszyscy.

EL

 

                                                                                                                                                 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.230.173.188). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.