Walczą o plac zabaw

27.01.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Po likwidacji placu zabaw w parku przy ulicy Koszarowej w Dąbiu, podniosły się głosy oburzonych rodziców, że dzieci nie mają się teraz gdzie bawić.

To prawda, jak też i to, że dłużej nie można było utrzymywać dotychczasowego placu ze względu na silne wyeksploatowanie urządzeń. Niektóre z nich zagrażały bezpieczeństwu dzieci. – Nie mieliśmy żadnego wpływu na gospodarza terenu, którym jest Zakład Usług Komunalnych, który podjął decyzję o likwidacji placu - mówi Alina Kordowska przewodnicząca samorządowej Rady Osiedla Dąbie. Pani przewodnicząca od razu też dodaje że, Rada podjęła usilne starania by przywrócić plac zabaw w dotychczasowym miejscu.

– Wystąpiliśmy do wielu wydziałów urzędu miejskiego z prośbą o dofinansowanie zakupu urządzeń zabawowych i mam dobre wiadomości dla rodziców i ich dzieci, plac zabaw będzie! Czynimy starania by uruchomić go na Dzień Dziecka - ujawnia pzrewodnicząca. – To świetna okazja by tym razem osiedlowy festyn z okazji tego święta dzieci, zorganizować w parku pomiędzy ulicą Koszarową a placem Słowiańskim - mówi Alina Kordowska. Dziś już wiemy, że 70 tysięcy złotych jakie może na ten cel przeznaczyć rada, to za mało i stąd starania o dodatkowe fundusze. Wielce obiecujące są rozmowy ze SM „Dąb”, która obiecała pomóc przy urządzeniu placu. – Plac będzie miał tylko certyfikowane pod względem bezpieczeństwa urządzenia, chcemy by był ogrodzony, a nawet monitorowany - dodaje przewodnicząca. Chcemy też by jako jeden z pierwszych na Prawobrzeżu miał huśtawkę dla dzieci niepełnosprawnych.

Trzeba więc uzbroić się w cierpliwość i poczekać do pierwszego dnia czerwca by móc skorzystać z placu zabaw, który od podstaw wybuduje miasto dzięki staraniom Rady Osiedla Dąbie. Za konserwację urządzeń na palcu zabaw będzie (jak dotychczas) odpowiedzialny ZUK. 

EL

                                                                                   

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.210.149.205). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook