W weekend zamkną Basen

13.10.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Duże zmiany szykują się dla pasażerów korzystających z pętli Basen Górniczy.

Już w najbliższą sobotę zostanie ona zamknięta dla autobusów. Żaden autobus biorący lub kończący tu swój kurs, nie wiedzie na tę pętlę. Wszystko w związku z budową linii Szybkiego Tramwaju. Od najbliższej soboty autobusy będą zatrzymywać się na ulicy Eskadrowej. Tymczasowe przystanki będą po stronie lotniska.
 
Jak poinformował Radio Szczecin odpowiedzialny za organizację ruchu w mieście przedstawiciel magistratu, zmiany są diametralne. - Od najbliższego weekendu żaden pojazd komunikacji miejskiej nie wjedzie na teren dzisiejszego Basenu Górniczego. Wszystkie linie autobusowe będą kończyć kursy w rejonie ulicy Eskadrowej, tuż przy stacji benzynowej - mówi Marcin Charęza kierujący Zespołem ds. Zarządzania Ruchem. Na pobliskim skrzyżowaniu ulegnie zmianie organizacja ruchu.  - Pojazdy jadące Przestrzenną zarówno od strony Dąbia, jak i Mostu Cłowego, będą musiały ustąpić pierwszeństwa pojazdom nadjeżdżającym od strony ulicy Eskadrowej – powiedział reporterowi Radia Szczecin Marcin Charęza.
 
Powyższe utrudnienia mają potrwać pół roku, choć budowa torowisk w ulicy Gdańskiej jest już opóźniona o ponad dwa miesiące. Na szczęście budowa SST przebiega bez opóźnień.
 
Już w piątek przy stacji benzynowej staną tymczasowe wiaty przystankowe i kasa biletowa. Od soboty będzie to pętla zastępująca przez pół roku Basen Górniczy.
 

EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.235.20.185). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook