W sobotnią noc naprawią SST

13.07.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Biuro prasowe magistratu przesłało mediom komunikat wyjaśniający przyczynę wypaczenia się szyn na trasie SST, co czym pisaliśmy dwa dni temu.

W związku z awarią na torowisku Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju na odcinku od Basenu Górniczego do Pętli Turkusowa w najbliższy weekend tj. w nocy z 16 na 17 lipca dojdzie do naprawy uszkodzonego fragmentu torowiska.
 
Zgodnie z ustaleniami przyczyną awarii było wyboczenie toru spowodowane przekroczeniem zakresu bezpiecznych temperatur szyn, a tym samym bezpiecznych sił podłużnych. Wyboczenie powstało w obudowanym wykopie, który cechuje się specyficznym mikroklimatem powodując tym samym nadmierne nagrzewanie się szyn, dodatkowo jest to najniższy punkt trasy tramwaju w wannie położony na łuku o minimalnym dopuszczalnym promieniu, stąd działają tu dodatkowe siły odśrodkowe i siły od hamujących tramwajów.
 
Prace naprawcze polegające na rozprężeniu toru zostaną wykonane przez wykonawcę tego odcinka. Inwestor dodatkowo rozważa zamontowanie w późniejszym czasie na wspomnianym odcinku tzw. przyrządów wyrównawczych, które nie były ujęte w dokumentacji technicznej na etapie wykonawczym.
 
W związku z wykonaniem regulacji naprężeń na wyboczonym odcinku łuku torowiska przez firmę  Strabag  w godzinach 24:00 – 12:00 zostanie zamknięty dla ruchu tramwajowego odcinek od Basenu Górniczego do Turkusowej.
Organizacja ruchu:
1.    Linie tramwajowe 2, 7 i 8 będą kursować na skróconej trasie do Basenu Górniczego, według obowiązującego rozkładu jazdy.
Przystanki ,,Hangarowa nż’’, ,,Jaśminowa ZUS’’ i ,,Turkusowa’’, na czas wykonywanych prac będą nieczynne.
2.    Linie autobusowe 79, 856 i 896 zostaną wydłużone od przystanku ,,Rondo Ułanów Podolskich’’ do ,,Basenu Górniczego,, po trasie linii 71, według obowiązującego rozkładu jazdy. Dla ww. linii na wydłużonej trasie obowiązywać będą istniejące przystanki.
 
   Zastanwia nas tylko, jak to się dzieje, że na takiej „patelni” jak np. ulica Potulicka czy Wyzwolenia szyny przez dziesiątki lat służyły i nie ulegały awarii od wysokich temperatur. Plus 27 stopni to nic w porównaniu z temperaturą plus 33, a nawet plus 35 stopni jaka parę razy zdarzyła się w Szczecinie. Żadne torowisko tramwajowe nie ulegało awarii. Sprawdza się stare żeglarskie przysłowie, że kiedyś statki były drewniane ale ludzie ze stali, dziś statki są ze stali ale ludzie słabi bo drewniani…
 
Bel

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.239.91.5). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook