W obronie przed koronawirusem (aktualizacja)

10.03.2020, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Władze kraju zaleciły rezygnację z organizacji imprez masowych w zamkniętych pomieszczeniach powyżej tysiąca osób uczestnictwa. Wszystko przez inwazję koronawirusa.

Ma to swoje konsekwencje. Filharmonia Szczecińska odwołała wszystkie imprezy do końca marca. Mecze piłkarskie będą rozgrywane bez udziału publiczności. Netto Arena rozważa rezygnację z imprez targowych. Szczecińska Agencja Artystyczna przełożyła na inny termin koncerty Szczecin Jazz. Wielce prawdopodobne, że co najmniej na 14 dni zostaną zamknięte baseny pływackie w mieście, gdyż woda jest znakomitym środowiskiem utrzymywania się wirusa. Miasto rozważa rekomendecję dotyczącą odwołania zajęć w przeszkolach i szkołach, ale decyzja zależy od wojewódzkiego inspektora nadzoru sanitarnego i decyzji wojewody. Właściwą decyzję mogą podejmować dyrektorzy szkół.  Dodajmy, że tak postąpiły władze Poznania. Zawieszono zajęcia na Uniwersytecie Jagiellońskim, Warszawskim, Łódzkim, a także na Uniwersytecie Medycznym w Warszawie. My niezmiennie apelujemy o zachowanie higieny i częste mycie rąk. W środkach komunikacjni miejskiej oraz na wiatach przystankowych wywieszone są plakaty z podstawowymi informacjami jak nie zarazić się wirusem.
Prezydent Szczecina wystosował do wojewody zachodniopomorskiego pismo, w którym rekomenduje zamknięcie szkół, przedszkoli i placówek oświatowych na terenie miasta i gmin ościennych. Ponadto Miasto wprowadza specjalne procedury na terenie placówek związanych z opieką społeczną. Odwołano też wszystkie spotkania w ramach tzw. Forum odpadowego.  
 
EL
 
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.210.149.205). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook