W niedzielę darmowa komunikacja miejska

20.09.2019, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Z okazji Międzynarodowego Dnia bez Samochodu, 22 września (niedziela) w autobusach i tramwajach nie trzeba kasować biletów.

Międzynarodowy Dzień bez Samochodu zakończy, trwający właśnie, Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Kampania, do której każdego roku przyłącza się kilkaset europejskich miast, ma na celu promocję ekologicznych form transportu. Hasło tegorocznego ETZT to „Chodź z nami!”, a temat przewodni – bezpieczny ruch pieszy i rowerowy. Z tej okazji Stowarzyszenie Rowerowy Szczecin przygotowało szereg wydarzeń, zachęcających do poruszania się po mieście komunikacją zbiorową, rowerem lub pieszo.

Większość z nich odbywa się na placu Orła Białego. Prowadzone są tam między innymi szkolenia praktyczne z jazdy rowerem po mieście i organizowane pokazy „kina pod chmurką”. W piątek z placu wyruszy wielki  przejazd rowerowy, a w sobotę odbędzie się tam Parking Day – festyn i święto pieszych. Zwieńczeniem obchodów ETZT w Szczecinie będzie Międzynarodowy Dzień bez Samochodu, obchodzony każdego roku 22 września. W tym dniu autobusami i tramwajami przez cały dzień jeździmy za darmo! Nie mamy jednak pewności czy kasowniki biletów we wszystkich pojazdach będą zablokowane. W ubiegłych latach było z tym różnie, przyjezdni spoza Szczecina nie wiedzieli o darmowej jeźdźie i niepotrzebnie kasowali bilety.

EL 

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.210.99.209). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook