W korkach i upale

19.07.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Aura nie skąpi nam słońca i wysokiej temperatury.

Na niedzielę i poniedziałek synoptycy zapowiadają w głębi lądu nawet plus 33 stopnie Celsjusza w cieniu. Kto tylko może ucieka z rozpalonego żarem miasta nad wodę. W weekend tysiące kierowców stało w gigantycznych korkach od węzła autostradowego w Kijewie po węzeł Dąbie, czyli dobre trzy kilometry. Samo Dąbie tez było zakorkowane od Przestrzennej po rondo Lubczyńska. Spóźnienia zaliczały też autobusy komunikacji miejskiej.
 
Tymczasem zamiast tego owczego pędu nad morze, proponujemy wyjazd na o wiele mniej zatłoczone plaże nad Miedwiem. Jest bliżej, wszystko ładnie zagospodarowane, a woda czysta i ciepła. Podobnie w Ińsku. Tu tradycyjnie czyste wody jeziora zapraszają nie tylko do popływania ale też do uprawiania sportów wodnych.
 
Zachęcamy do alternatywnych wyjazdów nad te akweny, bo po pierwsze unikniemy korków, po drugie plaże są mniej zatłoczone, jest bliżej (nawet do Ińska!), a oba jeziora mają czystą wodę. Zamiast stać w kilometrowych korkach i męczyć się w upale, warto zrezygnować z wyjazdu nad Bałtyk, by też złapać nieco ochłody i odpocząć od miejskiego zgiełku.
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.211.26.178). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.