Trasa liczy około 12 km, prowadzi m.in. przez Jasne Błonia (Quistop Aue), Park Kasprowicza (Quistorp Park), aż do ruiny wieży Quistorpa w Parku Leśnym Arkońskim.
Informacje na temat ścieżki znajdziemy na samej trasie, jak również na ulotkach, dostępnych w punktach informacji turystycznej, oraz na stronie www.naszewycieczki.pl
Otwarcia nowopowstałej atrakcji turystycznej dokonał Tomasz Jarmoliński zastępca prezydenta miasta wraz z członkami stowarzyszenia, Żanetą Maciejowską oraz Rafałem Witkowskim.
Uroczystość było okazją do wręczenia nagród zwycięzcom quizu „Quistorp w Szczecinie” organizowanego przez Stowarzyszenie Nasze Wycieczki. Główną nagrodę, rower wraz z mapai turystycznymi, otrzymała Mirela Wojnarowska.
Po zakończneiu spotkania Prezydent wraz z grupą szczecinian wyruszł podążając "Śladami Quistorpów".
Johannes Heinrich Quistorp (1822-1899) był w swoich czasach jednym z najbogatszych szczecinian. Posiadał m.in. cegielnie na Stołczynie. Na gruntach, których był właścicielem stworzył nowe dzielnice miasta – Westend (wzdłuż al. Wojska Polskiego) i Neu Westend (w pobliżu pl. J. Wujka). Zasłynął z działalności filantropijnej na rzecz miasta. Jemu miasto zawdzięcza m.in. powstanie obecnych Jasnych Błoni, Parku Kasprowicza, kompleksu budynków w pobliżu ul Wawrzyniaka. Działalność ojca kontynuował jego syn Martin (1860-1929). Na terenie obecnego Lasku Arkońskiego wybudował m.in. wieżę widokową upamiętniającą ojca.
W Szczecinie mamy kolejny szlak turystyczny, jest nim ścieżka edukacyjna o nazwie „Śladami Quistorpów”.
16.09.2008, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowyŚcieżkę edukacyjną „Śladami Quistorpów” zrealizowało Stowarzyszenie Nasze Wycieczki, w ramach zadania publicznego „Promocja turystyki w zakresie krajoznawstwa oraz wypoczynku dzieci i młodzieży”. Na realizację zadania przyznano dofinansowanie z Urzędu Miasta w wysokości 7,5 tys. zł.