WOŚP podarowała karetkę dla Szpitala Zdroje

10.07.2020, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

WOŚP przekazała karetkę neonatologiczną do szpitala „Zdroje” w Szczecinie

 

10 lipca Fundacja WOŚP przekazała Samodzielnemu Publicznemu Specjalistycznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej "Zdroje" karetkę, która jest darem zbiórki przeprowadzonej podczas 28. Finału WOŚP. Celem finału było zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Szpital „Zdroje” w Szczecinie jest wysokospecjalistyczną placówką realizującą świadczenia w pionie opieki nad matką i dzieckiem, w lecznictwie psychiatrycznym oraz w lecznictwie ogólnym. Jest jedynym szpitalem dziecięcym w województwie zachodniopomorskim. Jest także największym szpitalem psychiatrycznym w całym regionie. Prowadzi działalność w 4 ośrodkach zlokalizowanych na terenie miasta Szczecina. Posiada 902 łóżka. Liczba pacjentów leczonych na 29. oddziałach szpitalnych kształtuje się na poziomie blisko 30 tysięcy rocznie, zaś liczba udzielanych w ciągu roku porad specjalistycznych wynosi blisko 180 tysięcy.

Karetka, jak każdy wie, służy do ratowania zdrowia i życia naszych najbliższych. Jednak karetka neonatologiczna jest jeszcze bardziej wyjątkowa. Dzięki niej możemy ratować setki najmniejszych pacjentów będących w stanie bezpośredniego zagrożenia życia. Takich jak najmłodszy wcześniak leczony w naszym szpitalu - Liliana - która urodziła się w 22. tygodniu ciąży, ważąc zaledwie 450 g i która natychmiast po porodzie wymagała pilnego transportu ze szpitala z ościennej gminy do naszej placówki. Takie maluszki wymagają ekstremalnie doskonałego sprzętu. Dzięki Fundacji WOŚP wreszcie takowy będziemy mieli! Będziemy mogli nadal ratować noworodki w najcięższych stanach, jednak od teraz będziemy to robić wreszcie w doskonałych warunkach i z wykorzystaniem sprzętu z absolutnie najwyższej półki! Ta karetka to Dar Życia i nadzieja. W imieniu całego mojego wspaniałego zespołu specjalistów dziękujemy!

- dr n. med. Łukasz Tyszler, dyrektor szpitala „Zdroje” w Szczecinie

Nowoczesna karetka neonatologiczna o wartości około 880 tys. złotych, wyposażona jest w specjalistyczny inkubator transportowy przystosowany do bezpiecznego transportu noworodków i wcześniaków będących w stanie zagrożenia życia i zdrowia. Ambulans został zbudowany na bazie samochodu Volkswagen Crefter 2.0 TDI EU6 180 KM, którego dopuszczalna masa całkowita to 3,88 t. Dodatkowym wyposażeniem jest komplet kół zimowych, ubezpieczenie OC/AC/NNW na 12 miesięcy, bezpłatny pakiet przeglądów na okres 48 miesięcy / 160 000 kmo raz zabudowa specjalistyczna przedziału medycznego wykonana w firmie W.A.S. Polska Sp. z o. o.

Ambulans neonatologiczny wyposażony został m.in. w:

inkubator transportowy Atom V808 na noszach ferno Mondial,

kardiomonitor Qube mini firmy Spacelabs medical,

respirator transportowy z nawilżaczem Hamilton – C14,

pompy infuzyjne firmy Braun ze stacją dokującą,

transportowy analizator gazometryczny i biochemiczny EDAN i 15.

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.236.134.129). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.