WIECZÓR NAUKOWCA W SP NR 59 W SZCZECINIE

04.03.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

26 lutego w Szkole Podstawowej nr 59 w Szczecinie odbył się „Wieczór Naukowca” zorganizowany przez p. Dyrektor Cecylię Baran, Małgorzatę Szumaczuk oraz nauczycieli we współpracy z Radą Rodziców.

Do realizacji tego projektu włączyły się instytucje propagujące rozwój nauki, metody empirycznego zdobywania wiedzy czy rozwijanie logicznego myślenia. Przybyli na zaproszenie szkoły przedstawiciele Transgranicznego Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Zalesiu, zaprezentowali szereg interesujących doświadczeń chemicznych i fizycznych.  Pod okiem instruktorów przeprowadzone były doświadczenia z ciekłym azotem, kontrolowane implozje i eksplozje. Uczniowie mieli również okazję poznać prawa fizyki z zakresu elektrostatyki i kinetyki.
Niezwykłą atrakcją okazały się warsztaty z Robotyki, przeprowadzone przez firmę „Robotfan”, z wykorzystaniem najnowszych zestawów klocków LEGO Education WeDe, które rozwijały kreatywność, wiedzę i umiejętności matematyczne naszych uczniów, zdolności myślenia przyczynowo – skutkowego i rozwiązywania problemów.
Tego wieczoru każda z sal lekcyjnych stała się odrębną krainą wiedzy, do poznania której zapraszała nie tylko uczniów naszej szkoły, ale również przybyłych gości – przyszłych uczniów klas zerowych i pierwszych. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie pod kątem pasji i zainteresowań. Miłośnicy sztuki mogli uczestniczyć w spektaklu teatralnym pt. „Świniopas”, mali poligloci mieli możliwość zabawy z językiem obcym : angielskim lub niemieckim z wykorzystaniem tablicy multimedialnej. Kraina zabaw zapraszała do „Królestwa balonowych cudaków”. Kraina literek natomiast przyciągała do zabaw kształtujących słuch fonematyczny, poznawania liter. Królowa nauk – matematyka wciągała do łamigłówek , krzyżówek i rebusów logicznych. Młodzi przyrodnicy i naukowcy mogli eksperymentować, obserwować różnorodny materiał pod mikroskopami.
W nagrodę wszyscy młodzi naukowcy mogli się posilić w szkolnej kawiarence, gdzie czekały na nich wspaniałe wypieki, przygotowane przez rodziców naszej szkoły.
Wieczór Naukowca uświadomił uczniom, że odkrywanie wiedzy może stać się pasją, która daje nie tylko wiele satysfakcji z własnych osiągnięć, lecz jednocześnie mnóstwo wspaniałej zabawy w gronie rówieśników.

MŻ 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.222.189.51). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook