WALENTYNKA DLA ZWIERZAKA

25.03.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Jak co roku w pierwszej połowie marca odbyła się kolejna edycja „Walentynki dla Zwierzaka” - corocznej akcji charytatywnej organizowanej przez harcerki i harcerzy z 65 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej "Szarańcza" z Hufca Szczecin Dąbie.

 
Już po raz szósty, 12 marca 2013 r., harcerze przygotowali dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 37 wiele atrakcji - w „walentynkowym” sklepiku można było kupić kolorowe zabawki, bransoletki i szale wykonane ręcznie a nawet plecak i bluzkę; los za 1 zł upoważniał do wylosowania kolorowej nagrody w Walentynkowej Loterii a stoisko z własnymi wypiekami przyciągało zapachami słodkich ciast i ciasteczek. Dodatkowo odbył się też konkurs z nagrodami - każdy uczeń rozwiązując krzyżówkę z hasłem i przynosząc dar dla zwierząt brał udział w losowaniu pluszowych nagród. Zainteresowanie akcją, jak co roku, było duże. Przez kilka godzin harcerze zebrali ponad 15 kg karmy dla psów, ponad 6 kg karmy dla kotów, pokarm dla żółwi i ryb, sianko, pościel, zabawki, obroże i wiele innych rzeczy a także 508 zł, które zostały przeznaczone na zakup potrzebnych zwierzętom akcesoriów.
Po raz pierwszy Walentynka dla Zwierzaka odbyła się również w Gimnazjum nr 7. 13 marca zastęp harcerek starszych otworzył sklepik z kolorowymi babeczkami i mnóstwem naleśników z pysznym nadzieniem. Na koniec dnia zostało tylko kilka naleśników a w skarbonce 200 zł, które również przeznaczone zostały na zakupy rzeczy potrzebnych dla zwierzaków.
Wszystkie te dary, zebrane i zakupione, harcerze przekazali do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt i Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Harcerze zrealizowali wymagania zdobywanych stopni i sprawności, ucząc się jak być pożytecznym i nieść pomoc potrzebującym a harcerki starsze przeprowadziły udany projekt starszoharcerski. Dzieci i młodzież oswajała się z wystąpieniami publicznymi, zwiększała wrażliwość swoją i swoich szkolnych kolegów, ćwiczyła odpowiedzialność za powierzone zadania.
Bardzo dziękujemy Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 37 na Os. Słonecznym i Dyrekcji Gimnazjum nr 7 na Os. Majowym za pozwolenie na przeprowadzenie akcji, a uczniom za liczny udział w tak pięknej i potrzebnej inicjatywie.
65 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska "Szarańcza"
im. mjr Henryka Sucharaskiego
Hufiec ZHP Szczecin Dąbie

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.235.182.206). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.