Urządzą miasteczko rowerowe

30.01.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Szkoła Podstawowa nr 37 na osiedlu Słonecznym będzie mogła urządzić miasteczko ruchu rowerowego.

Wszystko dlatego, że nauczyciele z tej placówki opracowali i wdrożyli program edukacji rowerowej dla dzieci z całego Szczecina. Został on bardzo pozytywnie oceniony. W nagrodę do szkoły trafiło kiladziesiąt dwumetrowych znaków drogowych i kilka sygnalizatorów świetlnych. Nagrodę ufundowała Zachodniopomorska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

   Całe wyposażenie trafiło na razie do sali gimnastycznej bo warunki pogodowe nie pozwalają na przeprowadzanie szkoleń na powietrzu. Latem będzie można z niego korzystać na boisku szkolnym gdzie będzie można urządzić prawdziwe miasteczko ruchu drogowego, niewiele różniące się od tych prezentowanych na zdjęciach. Zajęcia prowadzone z wykorzystaniem elementów oznakowania stosowanego w praktyce na ulicach i drogach, pozwalają najmłodszym poznać zasady bezpiecznego ruchu drogowego. Ułatwi to zdobycie karty rowerowej.   

   Ciekawa informacja jest też i ta, że inne szkoły, które chcą przeprowadzić podobne zajęcia, mogą bezpłatnie wypożyczyć od SP nr 37 wygrany sprzęt.

EL

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.235.145.108). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.