Urodziny u czworaczków

20.06.2019, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Rok temu sporym wydarzeniem były narodziny czworaczków, o czym informowaliśmy w relacji o narodzinach czworaczków w Szpitalu Zdroje.

Amelka, Franek, Staś i Zosia – szczecińskie czworaczki – 28 czerwca obchodzić będą swoje pierwsze urodziny. Z tej okazji w środę, 19 czerwca, marszałek województwa Olgierd Geblewicz spotkał się z rodzicami i ich dziećmi. Maluchy otrzymały urodzinowe prezenty.  Dzieci przyszły na świat w 30. tygodniu ciąży, w szpitalu w Zdrojach. Pierwsza urodziła się Amelka i ważyła 1 400 g. O minutę młodsi są jej bracia – Franek i Staś, którzy ważyli 1 330 g i 1 265 g. Zosia, najmłodsza córka państwa Ratomskich, przyszła na świat z masą urodzeniową 815 g. Rodzice mogli zabrać dzieci do domu po  9-tygodniowym pobycie na oddziale intensywnej terapii noworodków. Dziś czworaczki mają się dobrze, a rodzice szykują się do pierwszych urodzin swoich dzieci i dziwią się, jak ten rok szybko upłynął. Z okazji urodzin maluchy otrzymały kolorowe misie oraz kocyki, a rodzice drobne upominki. Podczas spotkania Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz zapowiedział, że trwają przygotowania nad uruchomieniem pilotażowego pogotowia pedagogicznego dla rodzin.

– Jestem pod ogromnym wrażeniem jak rodzina czworaczków radzi sobie na co dzień. To ogromne, logistyczne przedsięwzięcie. Chcąc w przyszłości wspierać rodziny, pracujemy nad  pilotażowym programem skierowanym do organizacji pozarządowych, zapowiada marszałek Olgierd Geblewicz. Do tej pory dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Marszałkowskiego, przy zachodniopomorskim oddziale Towarzystwa Przyjaciół Dzieci została otwarta pierwsza w regionie „wypożyczalnia” sprzętu dla rodzin wieloraczków lub rodzin znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji finansowej. W spotkaniu z rodzicami czworaczków uczestniczyli także dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego  Województwa Zachodniopomorskiego Dorota Rybarska-Jarosz oraz prezes Zachodniopomorskiego Oddziału Regionalnego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Szczecinie Zygmunt Pyszkowski. Narodziny tak małych istot i utrzymanie ich przy życiu, to bez wątpienia spory sukces neonatologów ze Szpitala Zdroje. Całej czwórce życzymy dużo zdrowia, a rodzicom wytrwałości w opiece nad całą gromadką. Nasze gratulacje dla lekarzy i rodziców.

EL

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.151.124). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.