Urodziny polskiego Szczecina

03.07.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

W tym roku mija 70. rocznica ustanowienia polskiej administracji w Szczecinie.

Z tej okazji, już dziś w piątek (3 lipca) w Otwartej Galerii Miejskiej otwarto wystawa pt. „1945-2015. Siedem dekad polskiego Szczecina”. 70. rocznica ustanowienia polskiej administracji w Szczecinie, to doskonała okazja, by spojrzeć w przeszłość miasta. Dzięki fotografiom składającym się na wystawę, mieszkańcy Szczecina oraz turyści będą mogli i zobaczyć jak zmieniło się miasto na przestrzeni minionych lat.

5 lipca zapraszamy wszystkich mieszkańców Szczecina do Ogrodu Różanego, by wspólnie świętować Dzień Pionierów Miasta Szczecina.
 
W programie obchodów Dnia Pionierów Miasta Szczecina, znalazło się wiele atrakcji dla całych rodzin, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Podobnie jak w ubiegłych latach, punktualnie w samo południe, rozpocznie się poczęstunek tortem urodzinowym. W tym roku, dla mieszkańców przygotowane zostaną dwa torty truskawkowe. Każdy z nich będzie ważyć 75 kg.
 
Dodatkowo, w programie wydarzenia zaplanowano również:
·      koncert zespołu „Animato”
·      koncert Szymona Orłowskiego z zespołem – projekt „Jutro będzie dobry dzień”/Szczecińska scena Helenie Majdaniec
·      koncert zespołu „Pomorzanie”
·      Szczecińska Strefa Kreatywna – prezentacja szczecińskich produktów oraz idei
·      wystawa Instytutu Pamięci Narodowej /Oddział w Szczecinie/pt. „Trzymamy straż nad Odrą”
·      akcenty historyczne nawiązujące do Szczecina 1945 roku
·      promocja książki Kurier przy tym był. 70 lat historii polskiego Szczecina oczami dziennikarzy
·      punkt informacyjny programu Szczecin Przyjazny Rodzinie
·      Warsztaty ceramiczne oraz malowania talerzy i kubków we wzory ceramiki STETTINER WARE (Towary Szczecińskie)
·      nauka podstawowych technik ceramiki artystycznej, zapoznanie z wzorami charakterystycznymi dla Towarów Szczecińskich
·      "Baśniowa podróż klaunów Bim Bam Bom" - program cyrkowo - teatralny dla dzieci, realizowany przez Teatr Kubika (animacje, baloniki modeliny - plątanie balonów w śmieszne figury, bańki mydlane, malowanie buzi)
·      Uwaga Szczecin! Przemalować Miasto! – wielkoformatowa, interaktywna malowanka (przy wykorzystaniu mega kolorowanki, dzieci będą mogły
np.: spersonalizować łódkę podczas regat, nanieść na elewację Wałów Chrobrego kwiaty lub inny wymyślony przez siebie wzór)
 
W niedzielę w Filharmonii Szczecińskiej im. Mieczysława Karłowicza odbędzie się koncert symfoniczny „Chopin na urodziny Szczecin”, w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie pod batutą Ewy Strusińskiej, z gościnnym udziałem pianistów Daniela Ziomko i Sławomira Wilka. Więcej informacji www.filharmonia.szczecin.pl
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.200.194.255). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.