Uroczystości przy Pomniku

05.11.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

W piątek o odzinie 12,00 zapraszamy na uroczystości przy Pomniku Niepodległości.

   Już 8 listopada (piątek), przy Pomniku Niepodległości nad Rubinowym Stawem na osiedlu Słonecznym, odbędą się uroczystości z okazji 95 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

   Rada Osiedla Słoneczne, 5 Pułk Inżynieryjny w Podjuchach oraz SM „Dąb” organizują uroczysty apel ze składaniem kwiatów. Będzie orkiestra wojskowa, pokaz musztry w wykonaniu kompanii marynarki wojennej, a na zakończenie uczestnicy mają zapewnioną grochówkę.

   Swój udział zapowiedziały już szkoły, przedszkola, organizacje społeczne i pozarządowe, przedstawiciele rad osiedli i władz samorządowych.

   Pomnik Niepodległości na Prawobrzeżu, był pierwszym w Polsce pomnikiem poświęconym tej ważnej historycznej dacie. Odsłonięty w 2001 roku jest elementem złożonym z trzech dziejowych kart, przy czym ta poświęcona naszym dziejom najnowszym nie jest jeszcze zapisana. Pomnik nie został wybudowany w zgodzie z projektem, gdyż brakuje pewnych elementów, na które po prostu zabrakło pieniędzy. Niemniej jednak warto pamiętać, że po prawej stronie miasta mamy pomnik, który przypomina o wydarzeniu, kiedy to po 123 latach Polska powróciła na mapy Europy. Osłabieni wojną zaborcy i stałe pragnienie odzyskania wolności sprawiło, że Polacy znowu organizowali państwowość sklejając ziemie po trzech byłych zaborach w jeden silny organizm.

Pamiętajmy o tym w 95 rocznicę tych wydarzeń.

EL

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.233.232.160). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.