Upiększyli zakątek przy murze

22.11.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Ostatnia w tym roku akcja sadzenia krokusów odbyła się w Dąbiu.

Tamtejsza Rada Osiedla zakupiła tysiąc sztuk krokusowych cebulek, które wiosną ożywią ładny zakątek przy średniowiecznych murach obronnych w okolicach ulicy Cichej. Członkowie rady wsparci przez rodzinę Bogackich z tatą Romanem i córką Nikolą na czele, wysadzili na skwerze niebieskie i żółte krokusy. – Tu jest tak uroczo i teren świetnie zagospodarowany, że wiosną chcemy by ożywiony kolorami zachęcał ludzi do odpoczynku – mówi Alina Kordowska przewodnicząca RO Dąbie.
 
W tym roku krokusów przybyło w Zdrojach i Podjuchach, a teraz w Dąbiu. Akcja sadzenia tych szlachetnych kwiatów jest częścią akcji jaką od lat prowadzi Kurier „Cały Szczecin w kwiatach”. Pomysłem sadzenia krokusów zaraziła inne rady osiedla przewodnicząca RO Arkońskie – Niemierzyn. Akcja sadzenia krokusów nadspodziewanie dobrze chwyciła zwłaszcza w lewobrzeżnej części miasta, ale już rok temu na Prawobrzeżu, Dąbie miało pierwsze efekty z sadzenia krokusów bo wokół Pomnika w centrum osiedla wysadzono ich rok wcześniej 1200szt.
 
Najpierw dostawca cebulek udzielił instruktażu jak należy je wysadzać, a następnie przygotowano podłoże. Spalinową podkaszarką usunięto nadmiar zielska i… psich kup, które tu zalegają całymi „kupami”. Nikt nie sprząta po swoim pupilu! Samo sadzenie w przygotowane wcześniej dołki szło bardzo sprawnie, co ilustrują nasze zdjęcia. Teraz trzeba zaczekać na wiosnę i już za cztery miesiące będzie wiadomo ile z posadzonych cebulek wydało kwiaty. Akcja sadzenia krokusów w Dąbiu, kończy tegoroczną edycję krokusowej rewolucji.  
 
EL
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.230.143.213). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook