Ulica Struga do przebudowy

14.01.2011, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Dobra wiadomość dla mieszkańców Prawobrzeża. Ulica Struga do przebudowy. Urząd Zamówień Publicznych w Warszawie zakończył kontrolę przetargu na „Modernizację drogowego dostępu do portu w Szczecinie.

W wyniku przeprowadzonej kontroli stwierdzono, że nie ma formalnych przeszkód, by miasto mogło podpisać umowę na przebudowe tej jednej  z najważniejszych arterii komunikacyjnych naszego miasta.

W wyniku procedur przetargowych mówi- Dariusz Wołoszczuk z Biura Promocji i Informacji UM w Szczecinie za najkorzystniejszą ofertę komisja przetargowa uznała propozycję polsko-czeskiego konsorcjum firmy Eurovia. Wykonawca  swoją ofertę wycenił na kwotę 104.764.179,38.

Przebudowa zostanie dofinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Operacyjnego Infrastruktura i Ochrona Środowiska. W ramach robót modernizacyjnych konsorcjum przebuduje ulicę od skrzyżowania z ul Jasną do ulicy Pomorskiej /w raz z węzłem Pomorska/ w ciągu 30 miesięcy od podpisania umowy. Przebudowany zostanie odcinek drogi o długości 2,5km.

Według proponowanego projektu fragment ul Struga pomiędzy Jasną a Botaniczną znajdzie się w wykopie. Ruch lokalny z ul Jasnej, Łubinowej i Wiosennej poprowadzony zostanie dwoma wiaduktami. Zmieni się też układ skrzyżowania  na dwupoziomowe. Ruch w kierunku Dąbia będzie odbywał się rondem, ruch tranzytowy będzie poprowadzony estakadą. W ramach przebudowy powstaną nowe chodniki, ścieżki rowerowe i zieleń. Zamontowane zostanie nowe oświetlenie.

Andrzej Wisniewski

Galeria zdjęć

ul. Struga w Szczecinie

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.236.143.154). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.