Uczcili Niepodległość

10.11.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

W przeddzień rocznicy odzyskania Niepodległości, jak co roku pod Pomnikiem Niepodległości na osiedlu Słonecznym odbył się uroczysty Apel Pamięci.

Uroczystość rozpoczęła się od przeglądu pododziałów biorących udział w Apelu, a następnie orkiestra odegrała Hymn Państwowy. Przedstawiciel organizatora RO Słoneczne Marek Chabior przypomniał genezę święta i drogę jaką musiała pokonać nasza Ojczyzna by po ponad wiekowej nieobecności powrócić jako państwowość na mapy świata. Ksiądz kanonik Sławomir Zyga rzecznik Kurii Szczecińsko – Kamieńskiej, odmówił modlitwę za poległych i za wolną Polskę. W Apelu Pamięci wzywano pokolenia walczących o Niepodległą i Wolną Polskę. Kompania honorowa oddała Salut honorowy.
 
Następnie delegacje różnych organizacji i stowarzyszeń złożyły wiązanki kwiatów. Wśród skaładającyh byli między innymi przewodnicząca Sejmiku Zachodniopomorskiego, zastępca prezydenta Szczecina, wiceprzewodniczący Rady Miasta, dowództwo V Pułku Inżynieryjnego, przedstawciele rad osiedli Prawobrzeża, szkoły i przedszkola. Dzieci dumnie prezentowały się z własnoręcznie wykonanymi kotylionami. Obchody miały charkter patriotyczno - wojskowy. ©
 
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.192.48.196). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.