Uczą kodować i programować

13.11.2019, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Wielu z nas ma problemy z programowaniem komputera, a napisanie programu to naprawdę poważne zadanie dla nielicznych. Dobrze są miejsca gdzie od młodych lat uczą jak ro robić.

Wyzwania jakie aktualnie są stawiane przed nowoczesną edukacją, nigdy jeszcze nie były tak duże. Jednym z wyzwań jest odpowiedzialne wprowadzenie dzieci w świat technologii, informatyki, multimediów. Jedna ze szkól na osiedlu Majowym podjęła się tego zadania, i w przemyślany sposób wprowadziła naukę kodowania i programowania. Działania w szkole mają na celu propagowanie nauki programowania wśród dzieci i młodzieży. Ważnymi elementami podczas procesu nauki jest logiczne myślenie i zadaniowe podejście do stawianych problemów, a co za tym idzie, szukanie różnych rozwiązań, analizowanie ich i wybieranie tych najbardziej optymalnych. – Po obserwacji naszych uczniów, ich potencjału i zdolności wyszliśmy naprzeciw ich oczekiwaniom, tworząc warunki do podejmowania działań z zakresu kodowania i programowania, mówi  dyrektor szkoły Maria Karbowiak.

Zajęcia cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci. W lekcjach kodowania i programowania licznie uczestniczą uczniowie od klasy 0-5. Podczas realizacji zajęć dzieci samodzielnie muszą dojść do odpowiedniego wyniku działania, analizują, próbują, dzielą się doświadczeniem, co sprawia, że zajęcia są bardzo aktywne i żywe. Podczas koła stosowane są różne formy od indywidualnych po grupowe. Zajęcia są skonstruowane w taki sposób, aby uczeń miał czas na zrozumienie każdego elementu działania. – Kodowanie zaczynamy na dywanie gdzie do dyspozycji mamy kolorową matę, kubeczki i krążki. Stopniując trudność zadań przechodzimy do samodzielnego zakodowania robota, który będzie poruszać się w odpowiedni sposób, dodaje Karolina Begol nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, prowadząca zajęcia kodowanie i programowanie w Niepublicznej Szkole Podstawowej LEGATO na osiedlu Majowym.

EL 

 

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.215.16.238). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook