UNIKON za pół ceny

12.02.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Teren po byłej fabryce kontenerów w Płoni, ponownie wystawiony na sprzedaż.

Tym razem cena jest obniżona o połowę, gdyż jest to kolejny przetarg na tę nieruchomość. Syndyk masy upadłościowej chce sprzedać teren firmy stanowiący 13,5 hektara gruntu przy Szosie Stargardzkiej, które można kupić za 10 milionów złotych.

To kolejna próba sprzedaży zakładu niegdyś produkującego tysiące kontenerów. Teraz syndyk masy upadłościowej obniżył cenę o połowę. Niewątpliwym udogodnieniem dla nabywców jest możliwość kupna całości lub części majątku. Cały teren podzielony jest na sześć mniejszych działek. Zgodnie z planami zagospodarowania przestrzennego, na terenach po byłej fabryce można prowadzić tylko działalność przemysłową. Nowy właściciel nie będzie mógł wybudować tam domów. Przetarg ma być rozstrzygnięty 17 lutego.

Po byłym UNIKONIE jest szereg hal produkcyjnych obecnie wynajmowanych pod różną działalność: magazynową, logistyczną, produkcyjną. W sumie syndyk dzierżawi hale 44 firmom. Powstają tu konstrukcje stalowe, a także produkowane są elementy domków ekologicznych dla Danii. Obecnie pracuje tu około 200 osób.

Teren po dawnym Unikonie leży tuz przy autostradzie, jest obok Szosy Stargardziej i tuż obok drogi krajowej S3. Mimo tak znakomitego położenia logistycznego, od wielu lat nie udaje się zbyć tej nieruchomości. Może teraz gdy cenę obniżono o połowę znajdzie się nabywca? Okaże się za parę dni.

EL

 Foto: internet

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.215.16.238). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook