Turniej piłkarski im. Floriana Krygiera

02.03.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy
Młodzi piłkarze Pogoni Prawobrzeże l fot. www.prawobrzeze.futbolowo.pl

24 lutego rozegrano turniej piłkarski nazwany imieniem legendy szczecińskiej piłki nożnej - Floriana Krygiera. Na drugim stopniu podium zameldowali się podopieczni Artura Łagodzkiego - Pogoń Prawobrzeże.

Patron turnieju - Florian Krygier l fot. www.cpt.org.pl

Patron turnieju - Florian Krygier l fot. www.cpt.org.pl

Florian Krygier - jeden z twórców Pogoni Szczecin, kierownik sekcji piłkarskiej Koła Sportowego, trener drużyny juniorów. Od 26 lipca 2004 roku stadion przy ulicy Twardowskiego nazwano jego imieniem. Odszedł od nas w wieku 99 lat. Po dziś dzień rozgrywane są turnieje piłkarskie ku czci jednej z legend szczecińskiego sportu.

Jedna z takich imprez miała miejsce 24 lutego, w hali Hattrick Center gdzie młodzi adepci szkół piłkarskich rozgrywali nie pierwsze i nie ostatnie mecze w swoim życiu. Jednym z uczestników tego turnieju była Pogoń Prawobrzeże, którą reprezentowali chłopcy z rocznika 2004 uczęszczający do -Stowarzyszenia Sportowego Osiedlowy Klub Sportowy PRAWOBRZEŻE.

Podopieczni trenera Łagodzkiego rywalizowali w systemie każdy z każdym, z drużynami: Chemika Police, Salosu Szczecin, Pogoni Szczecin I i II oraz Stali Szczecin I i II. Spośród sześciu rozegranych spotkań młodzi piłkarze Prawobrzeża przegrali tylko z pierwszą drużyną Pogoni oraz z gośćmi z Polic. Uwagę może zwrócić fakt wysokich zwycięstw z drugimi drużynami Salosu oraz Pogoni.

Ostatecznie piłkarze Pogoni Prawobrzeże zajęli w turnieju drugie miejsce i wrócili do domów ze srebrnymi medalami.

 

Autor: Rafał Czajkowski

Galeria zdjęć

Młodzi piłkarze Pogoni Prawobrzeże l fot. www.prawobrzeze.futbolowo.pl Patron turnieju - Florian Krygier l fot. www.cpt.org.pl

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.170.244). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.