Trzeci na Prawobrzeżu

22.09.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Siódmy w mieście, a trzeci na Prawobrzeżu Punkt Odbioru Odpadów Problemowych powstał w Zdrojach.

To jeden z największych i z pewnością najnowocześniejszych EKOportów w Szczecinie. Jak poinformował wydział gospodarki komunalnej i ochrony środowiska, POOP przy ulicy Leszczynowej powstał w oparciu o wzorce skandynawskie. A tam – co powszechnie wiadomo, ekologia jest postawiona bodaj najwyżej na świecie.
 
- EKOport jest całkowicie gotowy do użytku i już od środy można przywozić do niego odpady problemowe. Jego wielkim walorem jest dobre zagospodarowanie przestrzeni, bo tu będzie można bezpośrednio podjechać pod kontener i pojemnik by oddać poszczególne frakcje odpadów> To świadczy o dobrym przystosowaniu Punktu do samoobsługi - chwali z-ca dyrektora Paweł Adamczyk z wgkioś w Szczecinie.
 
Niespotykanym gdzie indziej ale istotnym elementem jest ścieżka edukacyjna i estetyczna wiata ze stolikami i ławkami. Ma służyć  dzieciom, młodzieży i nauczycielom, którzy będą uczestniczyć w zajęciach na temat ekologii i gospodarki odpadami. Uzupełnieniem są kolorowe plansze i tablica interaktywna.
 
W Szczecinie mamy obecnie siedem EKOportów – w innych miastach zwanych Punktami Odbioru Odpadów Problemowych, z czego trzy działają na Prawobrzeżu. Są to punkty przy ulicy Helskiej w Dąbiu, Kołbackiej w Płoni i nowo otwarty w Zdrojach przy ulicy Leszczynowej. Można w nich zostawiać: meble i inne odpady wielkogabarytowe, wykładziny, dywany i tekstylia, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, zużyte kartridże i tonery, zużyte opony, zużyte baterie i akumulatory, chemikalia i opakowania po chemikaliach, przeterminowane leki i opakowania po lekach, świetlówki i żarówki, przepracowane oleje silnikowe, biodegradowalne, w tym odpady zielone.
 
EKOporty są czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 9,00-17,00, a w soboty od 9,00 do 13,00.
 
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.230.143.213). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook