Trotyl i amfa

09.03.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Policjanci z wydziału kryminalnego z Dąbia odwiedzili dwa adresy, gdzie zatrzymali kilka osób.

Wcześniej wytypowali osoby mogące mieć materiały odurzające. Wśród zatrzymanych była 32-letnia szczecinianka, a w mieszkaniu ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości 39- latka policjanci znaleźli ponad 3,5 kilograma amfetaminy.

Zatrzymanie nastąpiło w momencie, kiedy podejrzany chciał opuścić swoje mieszkanie. Mężczyzna chciał wynieść reklamówkę, w której była amfetamina i trotyl. Podczas przeszukania mieszkania funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli 56 sztuk amunicji bez wymaganego zezwolenia, kilka wag elektronicznych, nasiona konopi, i inne środki odurzające.

Mężczyzna od 2012 roku poszukiwany był przez wymiar sprawiedliwości. Za 39-latkiem wydano łącznie 5 listów gończych. 32-latka i 39-latek zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu.

Zatrzymanej 32- latkce grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, może wyjść za poręczeniem majatkowym, natomiast 39-latek odpowie za posiadanie bez wymaganego zezwolenia materiału wybuchowego w postaci trotylu i amunicji. Usłyszał też zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających i udostępniania ich innym osobom w celach zarobkowych. Mężczyzna znany jest policji, był wcześniej notowany za różne przestępstwa w tym posiadanie narkotyków. Za popełnione czyny może mu grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Został decyzją sądu zatrzymany w areszcie na trzy miesiące.
 
EL
Zdjęcia; materiały policji
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.210.99.209). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook