Tropili Sedinę

14.12.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Po raz drugi na ulicach miasta Szczecina rozegrano Matematyczną Grę Miejską „NA TROPACH SEDINY”.

 

Organizatorem gry był Zespół Szkół nr 5 im. J. Wybickiego w Szczecinie. Projekt sfinansowano w ramach Programu mPotęga Fundacji mBanku. W zabawie wzięło udział 12 zespołów ze szczecińskich gimnazjów złożonych z 5 uczniów i jednego opiekuna. Na trasie gry uczestnicy musieli odszukać punktów informacyjnych zgodnie z otrzymaną mapą i rozwiązać kilkanaście zadań, wykorzystujących matematykę w praktyce. Na mecie czekała na graczy ciepła i pyszna grochówka oraz świeżo smażone frytki. W oczekiwaniu na wyniki gry uczestnicy zabawy mogli zregenerować siły po matematycznym maratonie przy specjalnie dla nich przygotowanym przez uczniów i rodziców Zespołu Szkół nr 5 bufecie z przepysznymi domowymi wypiekami i podziwiać salę patrona i salę historyczną szkoły.


Zwycięzcą tegorocznej edycji gry miejskiej został zespół
z Gimnazjum nr 7 im. Sybiraków, natomiast na dwóch kolejnych miejscach uplasowały się zespoły z Gimnazjum nr 46. Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom gry pogratulujemy wiedzy i umiejętności matematycznych, a także wytrwałości i chęci spędzania wolnego czasu w atrakcyjny i niecodzienny sposób.

 

Ogromny podziw budzi aktywność uczniów Zespołu Szkół nr 5, którzy od września br. przygotowywali matematyczną grę miejską, opracowując oryginalne zadania i łamigłówki matematyczne, a także zasady gry i jej trasę. Opiekunem merytorycznym gry miejskiej była p. Magdalena Rzepecka, natomiast pomysłodawcą tej inicjatywy i autorką zwycięskiego projektu w ramach Programu mPotęga Fundacji mBanku, z której Zespół Szkół nr 5 otrzymał dofinansowanie na II edycję gry miejskiej, była p. Kinga Maciaszczyk.

 

Nietuzinkowy sposób spędzenia grudniowej soboty jest cenną inicjatywą edukacyjną w naszym mieście. Organizatorzy składają wszystkim zaangażowanym i wspierającym działania gorące podziękowania, i zapraszają do zabawy w przyszłym roku.  

 

 

 

 Za udostępnienie zdjęć dziękujemy pani Kindze Maciaszczyk z ZS nr 5

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.235.182.206). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.