Trojaczki w Zdrojach

28.09.2019, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Wszyscy są już razem w domu, rodzice i trojaczki jakie przyszły na świat w Szpitalu Zdroje.

Pierwsze trojaczki urodzone w tym roku w „Zdrojach” opuściły dziś szpital. Po dwóch miesiącach pobytu na Oddziale Intensywnej Terapii Noworodka trójka rodzeństwa wraz z rodzicami wyruszyła w podróż do domu do Lubiechowa Dolnego - niewielkiej miejscowości pod Cedynią. Maluszki przyszły na świat 2 sierpnia, w 29. tygodniu ciąży. Pierwsza urodziła się Basia (1.270 gr). Tuż po niej na świat przyszła Zosia (1.300). Najmniejszy urodził się ich brat  Remek, który ważył 1.150 gr. – Noworodki urodziły się w dobrym stanie, ale jak - to u wcześniaków - szybko rozwinęły się u nich zaburzenia oddychania, które wymagały wspomagania oddechowego – mówi dr n. med. Jacek Patalan, lekarz kierujący Oddziałem Noworodków, Patologii i Intensywnej Terapii szpitala „Zdroje”. Problemy te jednak nie były duże i dzieci już po tygodniu odłączone zostały od respiratorów, a terapię ograniczyliśmy do podawania im specjalistycznego surfaktantu. To lek, który zmniejszając napięcie powierzchniowe pęcherzyków płucnych, zabezpiecza płuca przed zapadnięciem i znacznie przyspiesza u wcześniaków proces przejścia do samodzielnego oddychania

Obecnie dzieci ważą od 2,5 do 3 kg. Zgodnie z planem w tym tygodniu przychodziłby na świat. Wypisane zostały do domu w dobrym stanie, bez żadnych powikłań. Rodzice trojaczków – pani Roksana i pan Łukasz – nie byli mocno zaskoczeni, gdy dowiedzieli się podczas badania USG, że to ciąża wieloraka. Pani Roksana ma brata bliźniaka.  Informację o potrójnym szczęściu przyjęli spokojnie.

W domu już od kilku dni wszystko jest przygotowane na przybycie jego nowych mieszkańców. Wnucząt z niecierpliwością wyczekuje babcia, która obiecała pomoc i wsparcie młodych rodziców w opiece nad nimi. Tata zaś zadeklarował, że nocna opieka nad noworodkami pozostanie po jego stronie tak, by panie mogły choć trochę wypocząć. W tym roku w szpitalu „Zdroje” na świat przyszło już ponad 1800  maluchów.  Wśród nich były 34 pary bliźniąt.

 

Serwis foto pani Magdalena Knop rzecznik prasowa Szpitala Zdroje.

        

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.197.231.211). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook