Transport na telefon szerzej

04.10.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

ZDiTM informuje o zwiększeniu przystanków w ramach działającego w Podjuchach „Transportu na telefon”.

Kolejne przystanki pojawiły się na trasie autobusu kursującego w ramach Transportu na Żądanie. Mieszkańcy Podjuch mogą teraz korzystać z 13 lokalizacji i wygodnie dojechać do pętli autobusowej i do domu. Usługa „Transport na żądanie” jest  innowacyjną formą wsparcia regularnej komunikacji miejskiej. Od początku działania, czyli od maja przewiezionych zostało prawie 10 tysięcy pasażerów, a zainteresowanie wciąż rośnie. Mieszkańcy peryferyjnych, górzystych partii Podjuch uzyskali dostęp do linii autobusowych – Pętli Podjuchy. Pasażerowie po skontaktowaniu się z dyspozytorem zamawiają na konkretną godzinę autobus, który później dowiezie ich na pętle lub na wybrany przystanek.

Pojazd zabiera jednorazowo 20 osób, a o godzinie planowanej podróży decyduje pierwsze zgłoszenie. Czas i trasa przejazdu jest różna, ponieważ godzina i start pierwszego kursu może być każdego dnia inny. Celem jest zebranie i dowiezienie zainteresowanych pasażerów w miejsce dogodnej przesiadki na autobusy komunikacji miejskiej – Pętlę Podjuchy lub do domów z pętli właśnie, w 15 min. Wytypowano kilkanaście miejsc, z których odjeżdża Bus na telefon - Pętla Podjuchy, Granitowa, Miechowska, Chromowa, Chełmińska, Ruda, Wschodnia, Grzegorzewskiej, Sąsiedzka, Mielecka, Chojnicka, Ostowa, Lechicka

Umowa została podpisana z firmą PKS do końca roku. W ramach Transportu na żądanie przygotowane są 3 autobusy, kursują jednocześnie 2. Do dyspozycji mieszkańców są przez 10 godzin na dobę w dni powszednie. Jeśli zajdzie potrzeba kursowania także w weekendy będziemy wprowadzali dogodne zmiany, tak żeby mieszcząc się w ustalonym w umowie limicie godzin, dopasować czas kursowania dla wygody mieszkańców. Usługa Transport na żądanie sprawdziła się w Podjuchach i ZDiTM rozważy rozbudowę systemu np. na Stołczynie czy Gocławiu.

Bel

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.200.168.16). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.