Tramwaje pojadą później

06.10.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

To już pewna informacja, choć w potoku innych, raczej nie zaskakuje.

Na remontowanym odcinku ulicy Gdańskiej tramwaje pojadą nie w marcu, ale jak dobrze pójdzie w maju. To kolejna opóźniona inwestycja w Szczecinie. Tym razem ewidentnie nie z winy wykonawcy.
 
Jak informuje przedstawiciel wykonawcy, potrzebny jest zupełnie nowy projekt dla fundamentów, które będą podtrzymywać słupy trakcyjne. Energopol rozbiera właśnie ostatnie z dotychczasowych bloków fundamentowych. Gdyby nowe budowano według planów dostarczonych przez inwestora, mogłyby się przewrócić. To groziłoby uszkodzeniem konstrukcji i paraliżem komunikacyjnym.

Umowa podpisana pomiędzy firmą Energopol a miastem, mówiła o terminie zakończenia prac z dniem 30 marca przyszłego roku. Z powodu błędów w dokumentacji zakończy się dwa miesiące później, czyli w maju.

Modernizacja torowiska obejmuj kilkukilometrowy odcinek od Basenu Górniczego do Mostu Długiego. Wymianie podlega całe torowisko wraz z siecią trakcyjną i budową nowych przystanków. Ma to kosztować 80mln złotych.
 
Wykonawca trzy dni temu zdjął ograniczenia na nitce wjazdowej i można teraz jechać trzema pasami. Nadal jednak zwężenie przy Basenie Górnucztm jest powodem gigantycznych porannych korków, które gnębią mieszkańców Prawobrzeża. Cztero, a nawet sześcio kilometrowe korki to w porannym szczycie komunikacyjnem norma. Z powodu błędów w dokumentacji postoimy w nich dwa miesiące dłużej.
 
EL
 
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.239.11.178). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook