Tramwaj wyłania się z chaosu

04.11.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Trwa budowa tzw. Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju.

Na całej długości ulicy Gdańskiej i Energetyków robotnicy w części układają już szyny, trwa przygotowanie pod ułożenie podkładu, a także miejsc pod przyszłe fundamenty na słupy trakcyjne.  Generalny wykonawca dzięki sprzyjającej pogodzie, prowadzi szereg prac związanych m.in. z nasadzaniem pierwszych krzewów i zieleni oraz układaniem torów na pętli Turkusowa gdzie budowany jest także tunel dla pieszych
Obok przystanku „Lotnisko” budowana jest kładka dla pieszych. W ostatnich tygodniach odbyły się jej próbne obciążenia. W miejscu gdzie stała Willa Gruneberga rozpoczął się demontaż szyn ślizgowych. Po usunięciu wszystkich elementów rozpoczną się prace związane z różnego rodzaju instalacjami podziemnymi.
Na naszych zdjęciach prace w rejonie Basenu Górniczego. Dotychczasowy obiekt został zburzony, trwa wyburzanie resztek peronów, a największy w Polsce kafar wibruje pale pod przyszłe zabudowania. Inwestycja kosztuje ponad 188mln złotych, z czego ponad 106mln pochodzi z dofinansowania. Warto dodać, że budynek cukierni nie będzie zburzony, stanowi on własność prywatną. 
EL
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.210.149.205). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook