Tramwaj przyhamował

30.12.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Na budowie SST trwa świąteczno-noworoczna przerwa.

Wszystko ruszy po 6 stycznia. Jest to zaplanowana przerwa w budowie linii tramwaju, gdyż większość pracowników firmy Strabag budującej SST jest spoza Szczecina i na ten świąteczny czas wyjechała do swoich rodzin.
 
Wieści płynące z budowy są optymistyczne, wszystko przebiega zgodnie z harmonogramem. W połowie 2015 roku powinniśmy pojechać nową linią, która połączy Basen Górniczy z pętlą Turkusowa. Akurat w tym miejscu nic się nie dzieje, i wielu zadaje pytanie czy wykonawca zdąży z wykonaniem wszystkich prac. Możemy tylko zapewnić, że pętla jest tzw. prostą budową bez skomplikowanych obiektów czy przejść podziemnych (a szkoda!), i położenie torowiska oraz wykonanie prostych peronów z zadaszeniem nie powinno zająć wiele czasu.
 
Trochę kontrowersji budzi koszt budowy SST. Magistrat podaje kwotę 188mln złotych z dofinansowaniem z UE w wysokości 86mln. Tymczasem na tablicach ustawionych przy placu budowy jest podawana kwota około 239mln zł, w tym 106mln dotacja z UE. Która kwota jest właściwa? 50mln różnicy to jednat istotna rzecz.
 
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.192.48.196). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.