Tramwaj dotarł na Prawobrzeże

17.08.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Poniedziałek 17 sierpnia 2015 roku bez wątpienia przejdzie do historii Prawobrzeża.

Krótko po godzinie 10,00 na Prawobrzeże dotarł pierwszy w historii tramwaj. Pokonał on trasę od Basenu Górniczego do pętli Turkusowa. Jazda testowa nie wykazała żadnych usterek, i zgodnie z zapowiedzią Tramwajów Szczecińskich, pełna eksploatacja linii SST rozpocznie się 29 sierpnia.

Tramwaj pokonywał trasę z prędkością około 5/km na godzinę. Fachowcy sprawdzili współpracę pantografu z siecią trakcyjną, wysokość peronów i działanie zwrotnic na pętlach. Od 29 sierpnia trasą pojadą dwójki i ósemki. Przypominamy, że w ramach promocji nowego połączenia, przez dwa dni tj. 29 i 30 sierpnia szczecinianie podróżują tramwajami na Prawobrzeże za darmo. Dotyczy to odcinka od Wyszyńskiego do pętli Turkusowa.

Czterokilometrowa linia z Basenu na Prawobrzeże jest pierwszą pełną inwestycją w linię tramwajową budowaną od podstaw po 1990 roku. Dodajmy, że 12 lat na przejazd tramwaju czekało wydzielone torowisko na Moście Pionierów. Mieszkańcy Zdrojów, którzy przyszli zobaczyć pierwszy przejazd tramwaju nie kryli żalu, że na prawą stronę nie dotrze siódemka. Zapowiedzieli, że nie zaprzestaną starań o skierowanie siódemki na trasę SST.©

EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (18.205.26.39). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.